Znamy pierwszych półfinalistów US Open!

2012-09-06

Już za nami wszystkie ćwierćfinały singla kobiecego i dwa singla męskiego.

Brytyjczyk Andy Murray potrzebował czterech setów do pokonania Marina Cilicia. Zaczął spotkanie słabo, od razu dał się przełamać. Przy stanie 2:4 przełamał Chorwata i wydawało się, że powalczy o wygranie pierwszego seta, lecz ponownie przegrał swój serwis. W kolejnych trzech setach Szkot grał już dobrze, dzięki czemu wygrał całe spotkanie 3:6, 7:6 (7-4), 6:2, 6:0.

W drugim ćwierćfinale Tomas Berdych pokonał Rogera Federera 7:6 (7-1), 6:4, 3:6, 6:3. Nie jest to ogromna niespodzianka, gdyż Szwajcarowi często zdarza się przegrywać z Czechem, zwłaszcza na kortach twardych lub trawiastych. Berdych pokonał swojego utytułowanego rywala m.in. na Wimbledonie w 2010 roku czy w Cincinnati w 2011. W półfinale spotka się ze zwycięzcą Igrzysk Olimpijskich w Londynie Andym Murray'em.

W singlu kobiecym włoski pojedynek wygrała Sara Errani 6:2, 6:4, tym samym eliminując z turnieju Robertę Vinci, pogromczynię sióstr Radwańskich. W półfinale czeka ją trudna przeprawa. Spotka się z Amerykanką Sereną Williams, która z łatwością wygrała z Serbką Aną Ivanović 6:1, 6:3.

W drugim półfinale zagrają Viktoria Azarenka i Maria Szarapowa. Obie swoje ćwierćfinałowe pojedynki wygrały po ciężkim boju. Białorusinka, by wygrać z Australijką Samanthą Stosur potrzebowała tiebreaka w trzecim secie, ale ostatecznie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść 6:1, 4:6, 7:6 (7-5). Maria Szarapowa również potrzebowała trzech setów, by pokonać Marion Bartoli. Francuska uległa Rosjance 6:3, 3:6, 4:6.