Zwycięstwo Turowa!

2006-03-17

Koszykarze BOT Turowa Zgorzelec zrobili bardzo ważny krok ku awansowi do fazy Play Off Dominet Basket Ligi. W ramach XXII kolejki po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali na własnym parkiecie wyżej notowaną Polpharmę Starogard Gdański 91 – 89.

Początek spotkania w hali przy ulicy Maratońskiej nie zapowiadał takich emocji jakie czekały na kibiców w końcówce meczu. W pierwszych 10 minutach zgorzelczanie dość swobodnie uporali się z gośćmi ze Starogardu Gd. Dobra i przede wszystkim skuteczna gra Browna i Molinariego pozwoliła na 12 punktowe prowadzenie po pierwszej odsłonie spotkania.
Kolejna kwarta to także dominacja Turowa. Spokojna gra i monitorowanie wyniku pozwoliły gospodarzom po 20 minutach gry uzyskać aż 15 punktową przewagę.

W kolejnych dwóch kwartach nie było jednak już tak „ kolorowo”. Uśpieni wysokim prowadzeniem zgorzelczanie szybko stracili aż 15 punktową zaliczkę. Trio znakomitych strzelców Polpharmy: Johnson, Cielebąk i Stanton dało znać o sobie już na początku III odsłony, zmniejszając rozmiary porażki po 30 minutach do 7 oczek. W ostatnich 10 minutach gry ponownie zaatakowali goście, którym udało się wygrać także tą kwartę 21-16, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa w całym spotkaniu. Dwupunktowe zwycięstwo Turowa znacznie przybliżyło ten zespół do najlepszej ósemki.