1/8: Bez niespodzianek- Brazylia pokonała Ghanę

2006-06-27
Carlos, RonaldoGdyby debiutuj±ca na mundialu Ghana pokonała Brazylię, nie tylko fani „Canarinhos” byliby w szoku. Obrońcy tytułu nie pozwolili jednak jedynej afrykańskiej drużynie, która awansowała do fazy pucharowej, stan±ć na drodze do ćwierćfinału. Ronaldo, którego gra nie zachwycała, zdobył kolejn± bramkę i został najlepszym strzelcem w historii M¦

Podopieczni Radomira Dujkovića grali ambitnie i chociaż przegrali 3:0, to raczej nikt nie będzie miał do nich pretensji, że nie udało im się pokonać Brazylii. Polegli wysoko, co nie oznacza, że poddali się bez walki. Zabrakło im jednak skuteczno¶ci i żaden ze strzałów nie był w stanie pokonać Didy. Blisko był John Mensah, jednak i ta próba, bardziej instynktownie niż celowo, została obroniona.

Brazylijczycy objęli prowadzenie już w 5. minucie. Wtedy to piłkę w bramce umie¶cił Ronaldo. 15. gol zdobyty przez napastnika Realu na mistrzostwach ¶wiata (3. na obecnych) dał mu tytuł najlepszego strzelca w 76- letniej historii turnieju.

Kolejnego gola, po do¶rodkowaniu Cafu strzelił Adriano, który był na pozycji spalonej, ale mimo protestów piłkarzy z Czarnego L±du, sędzia go uznał.

Od 81. minuty Ghana grała w osłabieniu. Drug± żółt± kartkę, a w konsekwencji czerwon±, otrzymał Gyan Asamoah. Trzy minuty póĽniej do pustej bramki piłkę skierował Ze Roberto.

W ćwierćfinale Brazylia zagra z Hiszpani± lub Francj±.

Brazylia - Ghana 3:0 (2:0)