1/8: Francja znów zagra z Brazyli±

2006-06-27
 12 lipca 1998 Francja pokonała Brazylię 3:0 w finale mistrzostw ¶wiata. Na tym mundialu obie drużyny także się spotkaj±, ale w fazie ćwierćfinałowej 1 lipca. Podopieczni Raymonda Domenecha pokonali dzi¶ Hiszpanię i choć nie graj± już w takim stylu jak 2 mundiale wstecz, to wygl±da na to, że przypomnieli sobie, jakie jest zadanie napastników.

Pierwsze kilkana¶cie minut meczu było do¶ć senne. Z czasem na boisku w Hanowerze gra nabierała tempa. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Thurama na Ibanezie. Okazji do uzyskania prowadzenia nie zmarnował Villa. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy wynik wyrównał Ribery po do¶rodkowaniu Vieiry, który strzelił kolejn± bramkę. Wynik ustanowił Zinedine Zidane.

Hiszpania - Francja 1:3 (1:1)

godz. 21:00
Stadion w Hanowerze: Niedersachsenstadion (39 297)
Bramki: David Villa (28-karny), Franck Ribery (41), Patrick Vieira (83), Zinadine Zidane (90+2)
Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy)

Hiszpania: 1-Iker Casillas; 15-Sergio Ramos, 5-Carles Puyol, 22-Pablo Ibanez, 3-Mariano Pernia; 18-Cesc Fabregas, 14- Xabi Alonso, 8-Xavi; 7-Raul, 9-Fernando Torres, 21-David Villa.

Francja: 16-Fabien Barthez; 19-Willy Sagnol, 15- Lilian Thuram, 5-William Gallas, 3-Eric Abidal; 4-Patrick Vieira, 6-Claude Makelele; 22-Franck Ribery, 10-Zinedine Zidane, 7-Florent Malouda; 12-Thierry Henry