Argentyna - Korea Płd 4:1

2010-06-17

W meczu grupy B Argentyna rozbiła Koreę Południow± 4:1. Bohaterem spotkania był strzelec trzech bramek, Gonzalo Higuain.

Podopieczni Diego Maradony od pocz±tku rzucili się na Azjatów i zaczęli dyktować swoje warunki gry. Koreańczycy skupiali się głównie na defensywie, za co zapłacili w 16. minucie, gdy po stosunkowo niegroĽnym do¶rodkowaniu piłkę do własnej bramki wbił Chu.

Po piętnastu minutach było już 2:0, a tym razem głow± golkipera Korei zaskoczył Gonzalo Higuain.

Gdy wydawało się, że Albicelestes zejd± na przerwę z dwubramkow± przewag±, kontaktowego gola zdobył Chung. Bł±d w tej sytuacji popełnił Martin Demichelis, który dał sobie wyłuskać futbolówkę tuż przed polem karnym.

W drugiej odsłonie na boisku istniała już tylko jedna ekipa. Argentyna zdominowała mecz i w końcówce wbiła kolejne dwa gole. Ich autorem był Gonzalo Higuain, który w ten sposób staje się faworytem wy¶cigu po snajpersk± koronę mundialu.

Argentyna - Korea Południowa 4:1 (2:1)
Chu-Young Park (16.-sam.), Gonzalo Higuain (33., 77., 80.) - Chung-Yong Lee (45.)

Żółte kartki: Jonas Gutierrez, Javier Mascherano, Gabriel Heinze - Yeom Ki-hun, Lee Chung-yong.
Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia)
Widzów: 82 174

Argentyna: Sergio Romero - Martin Demichelis, Walter Samuel (23. Nicolas Burdisso), Gabriel Heinze, Jonas Gutierrez - Javier Mascherano, Maxi Rodriguez, Angel Di Maria - Lionel Messi, Carlos Tevez (75. Sergio Aguero), Gonzalo Higuain (82. Mario Bolatti).

Korea Południowa: Jung Sung-ryong - Oh Beom-seok, Lee Young-pyo, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo - Kim Jung-woo, Ki Sung-yong (46. Kim Nam-il), Park Ji-sung, Lee Chung-yong, Park Chu-young (82. Lee Dong-guk) - Yeom Ki-hun.