Grecja - Nigeria 2:1

2010-06-17

W drugim dzisiejszym meczu grupy B Grecy pokonali Nigerię 2:1 i wci±ż licz± się w walce o awans do fazy pucharowej M¦ RPA 2010.

Mistrzowie Europy z 2004 roku mieli przed tym starcie nóż na gardle, ale podołali zadaniu. Chociaż zaczęło się Ľle...

W 16. minucie Kalu Uche zdobył dla Afrykanów bramkę bezpo¶rednio z rzutu wolnego. Tak dobry pocz±tek sugerował, iż Nigeria za wszelk± cenę będzie chciała zmazać z siebie plamę po porażce z Argentyn±. I być może byłoby tak, gdyby...

W 33. minucie za niesportowe zachowanie czerwon± kartkę otrzymał Sani Kaita. Od tego momentu Grecy poczuli, że maj± szasnę odwrócić niekorzystny rezultat. I w 43. minucie mieli¶my remis, a na listę strzelców wpisał się Dmitris Salpingidis.

W drugiej czę¶ci gry nie działo się już tyle ciekawego. Najistotniejsza była akcja z 72. minuty, gdy Vassilis Torosidis wykorzystał bł±d Enyeamy i wyprowadził Greków na prowadzenie, którego podopieczni Otto Rehhagela nie oddali już do końcowego gwizdka.

Grecja - Nigeria 2-1 (1-1)
Dimitris Salpingidis (43.), Vassilis Torosidis (72.) - Kalu Uche (16.)

Żółta kartka: Socratis Papastathopoulos, Alexandros Tziolis, Giorgos Samaras - Chinedu Obasi.
Czerwona kartka: Sani Kaita (33-niesportowe zachowanie).
Sędzia: Oscar Ruiz (Kolumbia). Widzów 31 593.

Grecja: Alexandros Tzorvas - Loukas Vyntra, Socratis Papastathopoulos (37. Giorgos Samaras), Sotiris Kyrgiakos, Vasilis Torosidis - Alexandros Tziolis, Avraam Papadopoulos, Giorgos Karagounis, Kostas Katsouranis - Dimitris Salpingidis, Theofanis Gekas (79. Sotiris Ninis).

Nigeria: Vincent Enyeama - Chidi Odiah, Danny Shittu, Joseph Yobo, Taye Taiwo (55. Elderson Echiejile, 77. Rabiu Afolabi) - Sani Kaita, Dickson Etuhu, Lukman Haruna, Kalu Uche - Yakubu Aiyegbeni, Peter Odemwingie (46. Chinedu Obasi).