Argentyna - Meksyk 3:1

2010-06-28

W drugim niedzielnym meczu mundialu Argentyńczycy pokonali 3:1 zespół Meksyku. Tu także swój udział w rezultacie miał sędzia.

Arbiter zaliczył bowiem gola Carlosa Teveza, który padł ze spalonego. Tak czy inaczej podopieczni Diego Maradony byli w Johannesburgu drużyn± lepsz±. Swoj± wyższo¶ć udowodnili już w 26. minucie, gdy gola zdobył wła¶nie Tevez. Po dziesięciu minutach Meksykanie popełnili bł±d i dali sobie strzelić drugiego gola. Tym razem do siatki trafił Gonzalo Higuain.

W drugiej połowie Argentyna kontrolowała przebieg meczu, a przy okazji podwyższyła wynik. Na listę strzelców po raz drugi w meczu wpisał się Tevez. Meksykanów stać było jedynie na honorowe trafienie Javiera Hernandeza.

Argentyna - Meksyk 3:1 (2:0)
Carlos Tevez (26., 52.), Gonzalo Higuain (32.) - Javier Hernandez (71.)

Żółte kartki: Rafael Marquez (Meksyk)
Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy).

Argentyna: Sergio Romero - Nicolas Otamendi, Martin Demichelis, Nicolas Burdisso, Gabriel Heinze - Javier Mascherano, Maxi Rodriguez (86. Javier Pastore), Angel Di Maria (79. Jonas Gutierrez) - Lionel Messi, Carlos Tevez (69. Juan Sebastian Veron), Gonzalo Higuain

Meksyk: Oscar Perez - Efrain Juarez, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Carlos Salcido - Ricardo Osorio, Gerardo Torrado, Andres Guardado (61. Guillermo Franco) - Adolfo Bautista (46. Pablo Barrera), Giovani Dos Santos, Javier Hernandez