Calgary: Zagórska i Siudek na 9. miejscu

2006-03-23
Qing Pang i Jian Tong

Słabo wypadli Polacy na odbywających się w dniach 20- 26 marca w Calgary mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym. Para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek, która w 1999 zdobyła brąz, tym razem zajęła dopiero dziewiąte miejsce. Jest to ich najgorszy rezultat od 10 lat. Debiutujący na MŚ Dominika Piątkowska i Dmitrij Chromin zajęli miejsce 14.

Złoty medal zdobyli Chińczycy Qing Pang i Jian Tong. Urodzeni w 1979 r. sportowcy trenują od 6 roku życia. Był to ich ósmy start na mistrzostwach świata, ale pierwszy zakończony zwycięstwem.  Na igrzyskach w Turynie zdobyli brązowy medal.

Kolejne miejsca na podium zajęli Dan Zhang i Hao Hang (Chiny) i Rosjanie Maria Pietrowa i Aleksiej Tichonow

Po tańcu obowiązkowym na 19. pozycji plasuje się para taneczna Aleksandra Kauc, Michał Zych. Prowadzą Bułgarzy Albena Denkowa i Maksim Stawijski (piąte miejsce w Turynie).