Chile - Hiszpania 1:2

2010-06-26

W najciekawszym pi±tkowym spotkaniu M¦ RPA 2010 Chile przegrało z Hiszpanami 1:2. Obie ekipy graj± jednak dalej.

Mecz na Loftus Versfeld w Pretorii był toczony w szybkim tempie i na pewno mógł się podobać. Od pierwszego gwizdka sędziego do ataku ruszyli Hiszpanie, jednak Chile w defensywie prezentowało się solidnie.

W 24. minucie padła jednak bramka, która była ozdob± spotkania. Z 40 metrów futbolówkę do siatki posłał David Villa, dla którego było to już trzecie trafienie na mundialu. Po stracie bramki gracze Marcelo Bielsy starali się odrobić stratę, ale Hiszpanie im na to nie pozwalali. Przy okazji mistrzowie Europy próbowali podwyższyć prowadzenie, co im się udało.

Była 37. minuta, gdy po podaniu Villi w pole karne wpadł Andres Iniesta i płaskim strzałem pokonał Claudio Bravo.

Chilijczyków stać było jedynie na gola honorowego, którego w 47. minucie ładnym uderzeniem sprzed pola karnego zdobył Rodrigo Millar.

W tej grupie zatem Hiszpania zajęła 1. miejsce i zmierzy się teraz z Portugali±, natomiast drugie Chile zagra w 1/8 finału z Brazyli±.

Chile - Hiszpania 1:2 (0:2)
Rodrigo Millar (47.) - David Villa (24.), Andres Iniesta (37.)

Żółte kartki: Chile - Gary Medel, Waldo Ponce, Marco Estrada.
Czerwona kartka: Marco Estrada (38).
Sędzia: Marco Rodriguez (Meksyk).
Widzów: 41 958.

Chile: Claudio Bravo - Mauricio Isla, Gary Medel, Waldo Ponce, Arturo Vidal - Mark Gonzalez (46. Rodrigo Millar), Marco Estrada, Gonzalo Jara, Jorge Valdivia (46. Esteban Paredes) - Jean Beausejour, Alexis Sanchez (65. Fabian Orellana).

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Gerard Pique, Carlos Puyol, Joan Capdevila - Xabi Alonso (73. Javier Martinez), Xavi, Andres Iniesta, Sergio Busquets - Fernando Torres (55. Cesc Fabregas), David Villa.