Hiszpania - Honduras 2:0

2010-06-21

W ostatnim poniedziałkowym meczu M¦ RPA 2010 Hiszpanie pokonali Honduras 2:0. Bohaterem był David Villa.

Mistrzowie Europy do tego starcia przyst±pili z nożem na gardle, bowiem po porażce z 1. kolejki przeciwko Szwajcarii, teraz musieli wygrać, aby być pewnymi pozostania w turnieju. Starcie zaczęło się więc od ich huraganowych ataków.

Od pierwszego gwiazka sędziego najaktywniejszym graczem był David Villa i to wła¶nie on w 17. minucie dał Hiszpanom prowadzenie po indywidualnej akcji i pięknym strzale w okienko.

Potem parę okazji miał też Fernando Torres, ale był tego wieczoru potwornie nieskuteczny.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Vincente Del Bosque. W 51. minucie piłkę do siatki znów posłał Villa i Hiszpania mogła powoli cieszyć się z wygranej. Jeszcze parę minut póĽniej napastnik Barcelony zmarnował rzut karny.

Do końca spotkania Hiszpania próbowała strzelać kolejne gole, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Hiszpania - Honduras 2:0 (1:0)