Dzień 10.: Francja w rozsypce, zwycięstwo Brazylii

2006-06-18
 W pierwszym meczu drugiej kolejki w grupie F Japończycy zremisowali z reprezentacj± Chorwacji. Wynik ten nie jest korzystny dla żadnej ze stron. Aby podopieczni Zico awansowali, musz± pokonać reprezentację Brazylii. Także dla Chorwatów ostatni mecz będzie decyduj±cy, bo ostatnio przegrali z reprezentacj± prowadzon± przez Carlosa Alberto Parreiry. 1:0.

Chorwaci mieli dobr± okazję do uzyskania prowadzenia w 22. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny za faul Tsuneyasu Miyamoto na Dado Prso. Szansy nie wykorzystał Darijo Rsna. Statystyki posiadania piłki były o wiele korzystniejsze dla Japonii (56%), jednak ilo¶ć celnych strzałów nie odzwierciedla tej różnicy. Obie drużyny marnowały okazje, by zdobyć upragnione punkty. W 28. minucie w poprzeczkę uderzył Niko Krancjar, kilka minut póĽniej z dystansu nie trafił Hidetoshi Nakata.

Kolejne spotkania będ± dla obu drużyn decyduj±ce. Zagraj± jednak bez kluczowych zawodników- Japonia bez kapitana Tsuneyasu Miyamoto, a Chorwacja bez Roberta Kovaca, którzy zdobyli drugie żółte kartki podczas tych mistrzostw.

W meczu Australia- Brazylia niespodzianek nie było. „Canarinhos” zdobyli kolejne trzy punkty po bramkach Adriano i Freda. Australijczycy nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji bramkowych, które udawało im się stworzyć. Harry Kewell nie zdołał pokonać brazylijskiego bramkarza. Problemy z trafieniem do bramki miał także Ronaldo, który w 72. minucie został zmieniony przez Robinho i, jak się szybko okazało, była to dobra decyzja.Henry

W kolejnym meczu Francuzom udało się strzelić pierwszego od o¶miu lat gola na mistrzostwach ¶wiata.. Bramka Henry’ego nie dała jednak „Trójkolorowym” trzech punktów, ponieważ w 81. minucie Park Ji-sung zdołał pokonać Barteza. Podopieczni Advocaata s± teraz w najlepszej sytuacji w grupie G. Francuzi ci±gle maj± szanse na awans. Następny mecz zagraj± z reprezentacj± Togo, w której panuje nerwowa atmosfera z powodu kłótni o pieni±dze.