Ghana - Australia 1:1

2010-06-19

W drugim meczu grupy D Ghana zremisowała 1:1 z Australi±. Spotkanie w Rustenburgu miało dramatyczny przebieg.

Mecz znakomicie rozpoczęli australijscy gracze, którzy od 11. minuty prowadzili 1:0. Brett Holman wykorzystał fakt, iż ghanejski golkiper wypu¶cił piłkę z r±k i dał Kangurom prowadzenie.

Czterna¶cie minut póĽniej Australijczycy przeżyli jednak dramat. Czerwon± kartkę za wybicie piłki ręk± z linii bramkowej otrzymał Harry Kewell. Dodatkowo Ghana miała rzut karny, który pewnie wykorzystał Asamoah Gyan.

W drugiej połowie afrykańska drużyna próbowała i¶ć za ciosem, lecz Australijczyków z opresji ratował Mark Schwarzer. Jego koledzy groĽnie kontratakowali, lecz im też nie udało się zdobyć drugiego gola. Najbliżsi tego byli Scott Chipperfield i Luke Wilkshire.

Po meczu powiedzieli:

Milovan Rajevac (trener reprezentacji Ghany): - Grali¶my tak naprawdę dwoma obrońcami, a z takim rywalem to bardzo trudne zadanie. ¬le rozpoczęli¶my to spotkanie, a potem musieli¶my gonić. Nasi przeciwnicy ¶wietnie ustawili linię defensywn±, co nam znacznie utrudniło pracę.

Asamoah Gyan (napastnik reprezentacji Ghany): - Oczywi¶cie, że chcieli¶my wygrać, ale zbyt wolno zaczęli¶my się rozkręcać. Teraz musimy patrzeć do przodu. Cieszymy się już na kolejny mecz z Niemcami. Wiemy, że nie będzie łatwo, ale wierzę, że zakwalifikujemy się do 1/8 finału.

Pim Verbeek (trener Australii): - Kiedy gra się ponad godzinę w osłabieniu, nie jest to łatwe zadanie. Ale mojej drużynie należ± się słowa pochwały. Mieli nawet szanse na zwycięstwo. Jestem z nich dumny. Nie do końca zgadzam się z decyzj± sędziego, bo faul nie był na czerwon± kartkę.

Harry Kewell (napastnik reprezentacji Australii): - Tak długo, jak nie odetnę sobie ręki, nie będę mógł się jej pozbyć całkowicie. Grałem według obowi±zuj±cych reguł, ale sędzia widział to inaczej i był chyba jedyny, który tak to zinterpretował. On zabił moje mistrzostwa ¶wiata.

Ghana - Australia 1:1 (1:1)
Asamoah Gyan (25.-k) - Brett Holman (11.)

Żółte kartki: Lee Addy, Jonathan Mensah, Anthony Annan - Craig Moore
Czerwona kartka: Harry Kewell (25.)

Ghana: Richard Kingson - John Pantsil, Jonathan Mensah, Lee Addy, Hans Sarpei - Anthony Annan, Kwadwo Asamoah (77. Sulley Muntari), Kevin-Prince Boateng (88. Matthew Amoah), Andre Ayew - Asamoah Gyan, Prince Tagoe (56. Quincy Owusu-Abeyie).

Australia: Mark Schwarzer - Lucas Neill, Craig Moore, Brett Holman (68. Joshua Kennedy), Luke Wilkshire (84. Nikita Rukavytsya) - Marco Bresciano (66. Scott Chipperfield), Jason Culina, Carl Valeri, Brett Emerton - Harry Kewell, David Carney.

Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy)
Widzów: 34 812