Niemcy - Serbia 0:1

2010-06-18

W pierwszym meczu drugiej kolejki grupy D M¦ RPA 2010 Niemcy nieoczekiwanie przegrali z Serbami 0:1.

Spotkanie to obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń. Serbowie wytrzymali je psychicznie i za to chwała. Gracze Radomira Antica mieli bowiem nóż na gardle, gdyż w wypadku porażki, mogli się wła¶ciwie pakować i opuszczać Afrykę.

Tak się jednak nie stało, bowiem dzi¶ naszym rywalom z eliminacji Euro 2008 dopisywało wielkie szczę¶cie. W 37. minucie z boiska wyleciał najlepszy niemiecki napastnik Miroslav Klose (dwie głupie żółte kartki), a minutę póĽniej po akcji Milosa Krasica i odegraniu Nikoli Zigica, bramkę strzelił Milan Jovanović.

Niemcy wychodzili z siebie, aby odwrócić losy spotkania, ale byli bardzo nieskutecznie. O tym, iż dzisiejszy dzień zdecydowanie nie należał do nich niech ¶wiadczy fakt, iż Lukas Podolski nie wykorzystał rzutu karnego.

W grupie D zatem robi się bardzo ciekawa sytuacja. Jutro mecz Ghany z Australi±. Po nim będzie wiadomo nieco więcej.

Milan Jovanovic (38.)

Żółte kartki: Miroslav Klose, Sami Khedira, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger - Aleksandar Kolarov, Branislav Ivanović, Neven Subotic, Nemanja Vidić
Czerwona kartka: Miroslav Klose (37. min, za dwie żółte)
Sędzia: Alberto Undiano (Hiszpania)

Niemcy: Manuel Neuer - Arne Friedrich, Per Mertesacker, Philipp Lahm, Holger Badstuber (77. Mario Gomez) - Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Mesut Ozil (71. Marko Marin), Thomas Mueller (71. Cacau) - Lukas Podolski, Miroslav Klose.

Serbia: Vladimir Stojković - Aleksandar Kolarov, Branislav Ivanović, Nemanja Vidić, Neven Subotić - Milos Krasić, Dejan Stanković, Zdravko Kuzmanović (75. Radosav Petrović), Milan Jovanović (79. Danko Lazović), Milos Ninković (70. Gojko Kacar) - Nikola Zigić.