Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Grad medali w MME narciarzy wodnych

2010-08-16

 Szczecinek okazał się niezwykle szczęśliwy dla polskich narciarzy wodnych, którzy walczyli w mistrzostwach Europy  do lat 15 i 19 oraz weteranów (pow. 35 roku życia). Sprzyjał też biciu rekordów Polski i rekordów życiowych. Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie sześć medali w kategoriach młodzieżowych i cztery wśród weteranów.

Zaczęło się od wspaniałego rekordu Kamila Borysewicza ustanowionego w eliminacjach. Ten piętnastolatek pobił rekord Polski... seniorów w slalomie, w którym zresztą okazał się bezkonkurencyjny i niezwykle wzruszony odbierał złoty medal w tej konkurencji. Nasz utalentowany narciarz, reprezentujący barwy AKS Sparta Augustów, był także „złoty" w skokach i ósmy w jeździe figurowej, co dało mu srebrny medal w trójkombinacji.

Złoty medal w skokach wywalczył również jego kolega klubowy, startujący w kategorii do lat 19 - Jan Galinowski, który oddał dwa dobre równe skoki: 46,8 m w eliminacjach oraz 46,4 m w finale.

Brązowa w skokach dziewcząt do lat 15 była, borykająca się z kontuzją stawu skokowego - Małgorzata Rutkowska. Zawodniczka augustowskiej Sparty oddała w eliminacjach bardzo dobry skok na odległość 27,6 m, zaś w finale 24,7, co pozwoliło jej na zajęcie najniższego ze stopni podium. Brązowy medal zdobyła również nasza drużyna do lat 15, zaś ich starsi koledzy do lat 19 uplasowali się tuż za podium.

Komplet medali wywalczyła nasza weteranka - Anna Gogola, która już zdążyła nas przyzwyczaić, że jest w swojej kategorii w Europie bezkonkurencyjna. Była pierwsza w jeździe figurowej, pierwsza w skokach oraz druga w slalomie. Zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej.

- Bardzo udane dla nas mistrzostwa, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Moi faworyci do medali nie zawiedli, może poza Pawłem Świętkiem, który w jeździe figurowej był dopiero szósty. Ciszę się z medali, ale głównie z osiąganych rezultatów, które dobrze wróżą na przyszłość naszej narciarskiej młodzieży. Życzyłbym sobie na każdej imprezie rangi mistrzowskiej takich wyników - podsumował mistrzostwa Europy, bardzo przeżywający występy polskich zawodników, Wiesław Kurnik, Wiceprezes ds. Narciarstwa Wodnego Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama