Hiszpanie i Włosi podzielili się punktami

2012-06-09

Hiszpanie zremisowali z Włochami 1:1 w pierwszym meczu grupy C EURO 2012. Spotkanie odbyło się na gdańskiej PGE Arena.

W pierwszej bezbramkowej połowie oba zespoły nie wypracowały sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Bardzo dobrze prezentowała się włoska obrona, która nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł mistrzom świata i Europy. Pierwszy gol padł w 60. minucie za sprawą Antonio Di Natale. Napastnik, który wszedł na boisko ledwie trzy minuty wcześniej (zmienił Mario Balotellego, który nie wykorzystał znakomitej okazji do zdobycia bramki) bezbłędnie wykończył kapitalne podanie Andrei Pirlo. Na odpowiedź Hiszpanów nie trzeba było długo czekać. David Silva znalazł Cesca Fabregasa, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Gianluigiemu Buffonowi. W końcówce meczu lepsze wrażenie sprawiała "La Furia Roja", ale świetne okazje seryjnie marnował Fernando Torres.

HISZPANIA - WŁOCHY 1:1 (0:0)

0:1 - Antonio Di Natale (61.), 1:1 - Cesc Fabregas (64.)

HISZPANIA: 1. Iker Casillas - 3. Gerard Pique, 15. Sergio Ramos, 17. Alvaro Arbeloa Ż, 18. Jordi Alba Ż - 8. Xavi, 14. Xabi Alonso, 16. Sergio Busquets - 6. Andres Iniesta, 10. Cesc Fabregas (74. 9. Fernando Torres Ż), 21. David Silva (64. 22. Jesus Navas).

WŁOCHY: 1. Gianluigi Buffon - 3. Giorgio Chiellini Ż, 16. Daniele De Rossi, 19. Leonardo Bonucci Ż - 2. Christian Maggio Ż, 5. Thiago Motta (90. 23. Antonio Nocerino), 8. Claudio Marchisio, 13. Emanuele Giaccherini, 21. Andrea Pirlo - 9. Mario Balotelli Ż (56. 11. Antonio Di Natale), 10. Antonio Cassano (65. 20. Sebastian Giovinco).

Gracz meczu: Andres Iniesta (Hiszpania)

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)

Widzów: 38 869