Nudna Hiszpania pokonała Chorwatów

2012-06-09

Nie tego oczekują kibice od mistrzów świata i mistrzów Europy. Hiszpanie, choć pokonali Chorwatów 1:0, powinni mówić o dużym szczęściu.

Piłkarze Vincenta del Bosque oraz Slavena Bilicia zafundowali kibicom jeden z najmniej ciekawych spektakli podczas tego EURO. Hiszpanie wymieniali między sobą setki podań wszerz boiska, z których nic nie wychodziło, zaś Chorwaci bali się groźniej zaatakować, jakby wiedzieli, ze próby zdobycia bramki skończą się zabójczym kontratakiem "La Furia Roja".

Hrvatska musiała jednak postawić wszystko na jedną kartę i była bliska sprawienia sensacji. Wobec zdecydowanego prowadzenia Włochów nad Irlandią, remis nic Chorwatom nie dawał. Blisko spełnienia marzen byli w 59. minucie, kiedy kapitalnym podaniem popisał się Luka Modrić - jego doskonała centra została jednak zmarnowana przez Ivana Rakiticia, który strzelił prosto w Ikera Casillasa.

Na pięć minut przed końcem sędzia Wolfgang Stark nie zauważył faulu Sergio Busquetsa, który w polu karnym omal nie zdarł koszulki z Vedrana Ćorluki. Minutę później Hiszpania już prowadziła. Chorwatom nie udała się pułapka ofsajdowa - jedno podanie Iniesty i Jesus Navas dopełnił formalności, strzelając do pustej bramki.

Hiszpanie tym samym wygrali grupę C, zaś Chorwatów po prostu żal - w słabszej grupie (czyli np. naszej) na pewno zajęliby miejsce premiowane awansem.

CHORWACJA - HISZPANIA 0:1 (0:0)

0;1 - Jesus Navas (86.)

CHORWACJA: 1. Stipe Pletikosa - 2. Ivan Strinić Ż, 5. Vedran Ćorluka Ż, 13. Gordon Schildenfeld, 21. Domagoj Vida (66. 20. Ivan Perisić) - 6. Danijel Pranjić (66. 9. Nikica Jelavić Ż), 7. Ivan Rakitić Ż, 8.Ognjen Vukojević (81. 22. Eduardo), 10. Luka Modrić, 11. Darijo Srna Ż - 17. Mario Mandżukić Ż.

HISZPANIA: 1. Iker Casillas - 3. Gerard Pique, 15. Sergio Ramos, 17. Alvaro Arbeloa, 18. Jordi Alba - 6. Xavi (89. 11. Alvaro Negredo), 14. Xabi Alonso, 16. Sergio Busquets - 6. Andres Iniesta, 9. Fernando Torres (61. 22. Jesus Navas), 21. David Silva (73. 10. Cesc Fabregas).

Gracz meczu: Andres Iniesta (Hiszpania)

Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy)

Widzów: 39 076