Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Impreza jakiej jeszcze nie było!

2009-09-22

 Emil Sajfutdinov i Adam Skórnicki to pierwsi jeźdźcy, którzy potwierdzili swój udział w motoAllegro Szlace Piastowskiej. Przyjęcie zaproszenia przez tych dwóch żużlowców jest dowodem, że 3 października poznańscy działacze zamierzają zgromadzić na Golęcinie ciekawą stawkę zawodników.

Zarówno jednego jak i drugiego żużlowca szerzej sympatykom czarnego sportu przedstawiać nie trzeba. Rosjanin to aktualny wicelider cyklu Grand Prix. Sajfutdinov po wywalczeniu najcenniejszych laurów, jakie można zdobyć w gronie juniorów, przebojem wdarł się do żużlowej elity i wielokrotnie podczas kolejnych turniejów elitarnego cyklu Grand Prix pokazywał plecy światowej czołówce. W efekcie, Emil w pełni zasłużenie plasuje się w tej chwili na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, ustępuj jedynie Jasonowi Crumpowi. Adam Skórnicki to natomiast doskonale znana postać w Poznaniu. Przez kilka sezonów „Skóra" był ulubieńcem poznańskiej publiczności i niekwestowanym liderem drużyny, którą bardzo często prowadził do sukcesów. Październikowy turniej będzie powrotem na Golęcin indywidualnego mistrza Polski z ubiegłego sezonu.

Warto podkreślić, że tegoroczna motoAllegro Szlaka Piastowska to nie tylko wydarzenie sportowe. Coraz częściej kluby decydują się, żeby znacznie poszerzać pole swojej działalności i nie ograniczać się tylko i wyłącznie do rywalizacji sportowej. Wiele ośrodków stara się organizować imprezy ze sporym rozmachem. Doskonałym tego przykładem jest inicjatywa działaczy poznańskiego PSŻ-u, którzy chcą, aby kolejna Szlaka Piastowska była nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także kulturalnym. Z tego powodu oprócz rywalizacji czołowych zawodników świata, kibice otrzymają sporą dawkę dobrego humoru, dzięki występowi czołowego polskiego kabaretu Łowcy. B. Całą imprezę uświetni natomiast koncert grupy Pectus.

Kabaret Łowcy. B słynie z oryginalnego poczucia humoru. Jego członkowie podkreślają, że niemal na każdym kroku próbują przekraczać granice i serwować swoim odbiorcom nietypowe skecze. Niejednokrotnie występy tej grupy doprowadzały publiczność do łez.

Z pewnością równie wielu pozytywnych doznań dostarczy koncert grupy Pectus. Ten zespół powstał w 2005 roku w Rzeszowie. W 2008 roku jego muzycy wygrali Sopot Festival i reprezentowali naszą ojczyznę w konkursie międzynarodowym. Publiczność przyznała natomiast grupie Słowika Publiczności. Do najbardziej znanych utworów zespołu należą: „To, co chciałbym Ci dać", „Jeden moment" i „Życie na dystans".

Punktem kulminacyjnym poznańskiej imprezy będzie turniej żużlowy z udziałem najlepszych żużlowców świata. Na Golęcinie rywalizować będą zawodnicy, którzy na co dzień z powodzeniem ścigają się w cyklu Grand Prix. Nie zabraknie także reprezentantów gospodarzy, a także jeźdźców, o których poznański klub myśli w kontekście przyszłych sezonów. Emocji na pewno nie zabraknie i dlatego z pewnością warto zarezerwować sobie sobotnie popołudnie i pojawić się 3 października na poznańskim stadionie. - Do zobaczenia na „Golaju"! Tej soboty bawmy się razem - zapraszają na imprezę organizatorzy.

Dodajmy tylko, że bilety na sobotnią imprezę można nabywać w biurze klubu, kasach stadionu oraz przez Internet za pośrednictwem stron: http://www.ticketpro.pl/ i http://www.szlakapiastowska.pl/. Początek tego wielkiego show zaplanowano na godzinę 14:00.


Patronat
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama