Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Kolarze zmierzą się w miejskich sprintach rowerowych

2015-03-26

Tegoroczna rywalizacja w ramach, ogólnopolskiego cyklu miejskich sprintów rowerowych będzie miała trzy odsłony. Zawodnicy ścigać się będą w Lublinie, Katowicach oraz Cieszynie.

Kolarze najpierw zmierzą się z trasą w wyścigu indywidualnym na czas. Osiągnięty rezultat posłuży do ustalenia rankingu, według którego zawodnicy będą rozstawieni w poszczególnych „czwórkach startowych”. Dwóch pierwszych na mecie danego wyścigu awansuje do dalszej rundy. Dwóch kolejnych odpadnie z rywalizacji. Wyjątek stanowić będzie I faza eliminacji, po których przegrani będą mieli jeszcze jedną szansę na dalszą walkę. Dzięki temu udział w zawodach najwcześniej skończy się po 3 wyścigach.

W tym sezonie do zgarnięcia będą: aparaty BenQ, niezniszczalne latarki Varta, okulary sportowe Goggle,  butelki Sigg z limitowanej serii Eliminator MTB, opony Kenda, czy ochraniacze G-Form.

Oprócz tego w miasteczku zawodów pojawią się rowery testowy różnych marek, namiot rozgrzewkowy z trenażerami Force, oraz stoisko Epsona z możliwością druku na papierze fotograficznym wykonanych podczas imprezy zdjęć. Na koniec tradycyjnie już losowanie nagród wśród wszyskich uczestników oraz dekoracja zwycięzców przy strzałach symbolicznego „szampana”.

Prowadzone będą 2 klasyfikacje: kobiety open i mężczyźni open. Ponadto w ramach rywalizacji panów nagrodzeni zostaną najlepsi mastersi (35 lat i więcej) oraz zawodnicy startujący na rowerach z pełną amortyzacją (kat. full). Nowością cyklu jest klasyfikacja drużynowa (prowadzona osobno dla kobiet i mężczyzn), w której punktować będą dwie najlepsze panie oraz trzej najlepsi panowie z danego teamu. To z pewnością doda pikanterii w walce o końcowe zwycięstwo.

Organizator cyklu, czyli Grzegorz Miedziński, w tym roku planuje również imprezę dla fanów Enduro MTB.

Eliminator MTB
Lublin, Stare Miasto, 24 maja 2015 r.
Katowice/Chorzów, Park Śląski, 26 lipca 2015 r.
Cieszyn, Stare Miasto, 30 sierpnia 2015 r.
Więcej na www.Eliminator-MTB.com oraz www.facebook.com/EliminatorMTB


ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama