Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Puchar Świata w kolarstwie torowym z 16 reprezentantami z Polski

2018-01-19

3 listopada w Pruszkowie odbyły się pierwsze zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2017/2018. Była to pierwsza edycja z pięciu w sezonie torowym. Kolejne odbyły się między 10 a 12 listopada w brytyjskim Manchesterze, od 2 do 3 grudnia trwały w kanadyjskim Milton, od 9 do 10 grudnia w  chilijskim Santiago oraz będą się rozgrywały od 19 do 21 stycznia 2018 w białoruskim Mińsku.

Kolarstwo

Wielkie szanse na wygraną ma Mateusz Rudyk - zawodnik Stali Grudziądz, który już w Pruszkowie, a potem w Manchesterze, zajął drugie miejsce w sprincie idnywiudalnym. W kanadyjskim Milton był szósty, a 9 grudnia w Santiago - stolicy Chile nie startował.

W klasyfikacji generalnej Polak jest na drugiej pozycji tuż za Ukraińcem Andrijem Wynokurowem, który w chilijskiej stolicy był najlepszy. Już w środę Rudyk wybierze się Mińska wraz ze swoim trenerem - Andrzejem Tołomanowem. Natomiast pozostali rezprezentanci Polski będą na miejscu w czwartek.

Zawody na Białorusi to pierwsza duża impreza międzynarodowa od zorganizowanych 22 grudnia wyborów władz PZKol. Wcześniejsza praca związku spowodowała, że wielu zawodników musiało przygotowywać się do zawodów na własny koszt lub szukając sponsorów czy refundacji. Ministerstwo Sportu i Turystki zrezygnowało z finansowania PZKolu, jednak kolarze dostali deklaracje, że wciąż kadry narodowe będą wspierane. Oprócz tego Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła, że zwycięzcy Pucharu Świata dostaną nagrody finansowe.

Kolarz

Na zawodach w Mińsku będziemy mieć szansę oglądać wielu biało-czerwonych. Spośród mężczyzn w konkurencji sprinterskiej zobaczymy: Mateusza Rudyka, Rafała Sarneckiego, Krzysztofa Maksela (wszyscy ALKS Stal Grudziądz), Damiana Zielińskiego oraz Kamila Kuczyńskiego  (obaj GK Piast Szczecin). Natomiast nasze sprinterki to: Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz). W konkurencji średniodystansowej mężczyzn będzie: Szymon Sajnok, Alan Banaszek (obaj CCC Sprandi Polkowice), Dawid Czubak (Voster Uniwheels), Adrian Tekliński (niestowarzyszony) oraz Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz). Spośród kobiet na średnim dystansie zobaczymy: Justynę Kaczkowską, Łucję Pietrzak (obie Ślęża Sobótka), Wiktorię Polak (KTK Kalisz) i Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik).

JM

źródło: sport.onet.pl

fot. Pixabay.com

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama