Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Konferencja prasowa po meczu Polska - Serbia

2009-09-13

 Polacy ulegli Serbom w pierwszym meczu II fazy grupowej EuroBasketu. Oto co można było usłyszeć na pomeczowej konferencji.

Dusan Ivković (trener reprezentacji Serbii): - Dla moich młodych graczy był to bardzo ważny test. Graliśmy dzisiaj przy 10-tysięcznej i bardzo dobrze reagującej widowni, ale mimo tego kontrolowaliśmy mecz od samego początku. Nasza defensywa była dzisiaj na wysokim poziomie, świadczą o tym 72 punkty zdobyte przez polską reprezentację, o 10 mniej niż średnio w poprzednich meczach. Graliśmy dobrą obronę przeciwko Loganowi i Lampemu, częściowo odbyło się to kosztem krycia w rogach boiska, skąd polscy gracze kilka razy trafili. Przy prowadzeniu szesnastoma punktami moi gracze zlekceważyli trochę rezerwowych polskiej reprezentacji i Polska, prowadzona przez świetnie grającego Łukasza Koszarka odrobiła straty. Na to nałożyły się jeszcze kontuzje dwóch moich graczy, których zdecydowałem się oszczędzać by mogli zagrać w kolejnych meczach.

Uros Tripković (rzucający reprezentacji Serbii):
- To bardzo ważne zwycięstwo dla nas, pokazuje ono nasz charakter, gdyż dokonaliśmy go grając przy hali pełnej kibiców gospodarza turnieju. Teraz musimy o tej wygranej zapomnieć, gdyż już za dwa dni czeka nas bardzo ważny mecz przeciwko reprezentacji Turcji. Nie sądzę żeby nasza dobra postawa tutaj powodowała, że czujemy na sobie większą presję. Mam za to nadzieję, że wygrane dodadzą nam jeszcze wiary w swoje umiejętności.

Muli Katzurin (trener reprezentacji Polski): - Chciałem pogratulować wygranej trenerowi Ivkoviciowi i jego graczom. Będąc w takim meczu gospodarzem i mając za sobą wsparcie tysięcy kibiców powinniśmy grać dobrze w obronie i od początku meczu objąć prowadzenie. Tak się nie stało, a dobra obrona przeciwnika spowodowała, że popełniliśmy wiele błędów. Musieliśmy gonić wynik i mieliśmy szanse na wygraną, ale w decydujących momentach podejmowaliśmy złe odejścia.  Serbia zasłużyła na zwycięstwo, teraz musimy skoncentrować się na kolejnych meczach i tam poszukać wygranej.

Łukasz Koszarek (rozgrywający reprezentacji Polski):
- Gratulacje za wygraną dla serbskiego zespołu, zasłużyli na to zwycięstwo. Naszą grę określiłbym jako sinusoidę, a grając w ten sposób nie można pokonać tak klasowej drużyny jak Serbia. Teraz musimy się pozbierać i w następnych meczach poszukać wygranej.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama