Korea Północna - WKS 0:3

2010-06-26

W ostatnim meczu grupy G Wybrzeże Ko¶ci Słoniowej wysoko pokonało reprezentację Korei Północnej.

Zespół z Afryki wiedział, iż marz±c o awansie musi bardzo wysoko wygrać, dlatego od pocz±tku rzucił się na niżej notowanego przeciwnika.

Pierwszego gola w meczu zdobył Didier Drogba, ale sędzia w tej sytuacji dopatrzył się spalonego i bramki nie zaliczył. Chwilę póĽniej nie było już w±tpliwo¶ci. Dokładne podanie otrzymał Yaya Toure i nie dał szans bramkarzowi rywala.

Sze¶ć minut póĽniej mieli¶my 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ndri Romaric.

W drugiej połowie tempo gry nieco zelżało. Słoniom nie szło już tak dobrze, a Koreańczycy też nie bardzo mieli pomysł na grę. W 82. minucie po wrzutce Arthura Boki gola zdobył Salomon Kalou.

To jednak jego kolegom nic nie dało, bowiem zajęli oni 3. miejsce w grupie i podobnie jak Koreańczycy, wracaj± do domu.

Korea Płn. - Wybrzeże Ko¶ci Słoniowej 0:3 (0:2)
Yaya Toure (14.), Ndri Romaric (20.), Salomon Kalou (82.)

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).

Korea Północna: Ri Myong-Guk - Ri Kwang-Chon, Cha Jong-Hyok, Pak Chol-Jin, Ri Jun-Il, Ji Yun-Nam - Mun In-Guk (67. Choe Kum-Chol) , An Yong-Hak, Pak Nam-Chol I - Hong Yong-Jo, Jong Tae-Se.

Wybrzeże Ko¶ci Słoniowej: Boubacar Barry - Arthur Boka, Kolo Toure, Emmanuel Eboue, Romaric (79. Seydou Doumbia) - Didier Zokora, Yaya Toure, Cheik Tiote - Gervinho (64. Aruna Dindane), Didier Drogba, Abdulkader Keita (64. Salomon Kalou).