Portugalia - Korea Północna 7:0

2010-06-21

W pierwszym poniedziałkowym meczu M¦ RPA 2010 Portugalia rozgromiła Koreę Północn± 7:0. Bohaterem meczu był Cristiano Ronaldo.

Gracz Realu Madryt zaliczył trzy asysty i strzelił jednego gola, był najlepszy na boisku i napędzał ataki swoich kolegów, którzy spisali się bardzo dobrze i s± bliscy awansu do 1/8 finału.

Pierwsza połowa nie przyniosła oczekiwanych emocji, a Portugalczycy "uk±sili" tylko raz. Uczynił to w 29. minucie Raul Meireles, który otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od Tiago Mendesa.

Worek z bramkami rozwi±zany został po przerwie. Festiwal strzelecki rozpocz±ł Simao Sabrosa po podaniu Meirelesa. Następne bramki strzelili Almeida i Tiago. W ostatnich dziesięciu minutach padały kolejne gole. Najpierw uczynił to Liedson, potem Ronaldo, a wynik na 7:0 ustalił Tiago.

W ostatnim meczu Portugalia zmierzy się z Brazyli± i do awansu wystarczy jej remis. Z kolei Korea Północna wraca już do domu.

Portugalia - Korea Północna 7:0 (1:0)
Raul Meireles (29.), Simao Sabrosa (53.), Hugo Almeida (56.), Tiago (60., 89.), Liedson (81.), Cristiano Ronaldo (87.)

Żółte kartki: Pedro Mendes, Hugo Almeida - Pak Chol-jin.
Sędzia: Pablo Pozo (Chile).
Widzów: 60 000

Portugalia: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao - Pedro Mendes, Raul Meireles (70. Miguel Veloso), Tiago - Cristiano Ronaldo, Simao Sabrosa (74. Duda), Hugo Almeida (77. Liedson).

Korea Północna: Ri Myong-guk - Cha Jong-hyok (75. Nam Song-chol), Pak Chol-jin, Ri Jun-il, Ri Kwang-chon, Ji Yun-nam - Mun In-guk (58. Kim Yong-jun), An Yong-hak, Pak Nam-chol I (58. Kim Kum-il), Hong Yong-jo - Jong Tae-se.