LM: Remis w Amsterdamie, Jeleń nie dał rady

2010-09-29

W najciekawszym wczorajszym spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam na własnym stadionie zremisował z AC Milan 1:1.

Od 1995 roku, kiedy to Ajax wygrał Ligę Mistrzów grając w finale właśnie z Milanem, układ sił w europejskim futbolu znacznie się zmienił. Mało prawdopodobne jest więc, żeby obie ekipy znów spotkały się w wielkim finale, dlatego rewanż za tamtą porażkę miał nastąpić we wczorajszym meczu. Miał, ale nie nastąpił, gdyż spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Jedyne gole zdobyli El Hamdaoui w 23. minucie oraz Ibrahimović czternaście minut później.

W meczu na stadionie L'Abbe-Deschamps, Auxerre podejmowało wielki Real Madryt. Od pierwszej minuty na boisku zameldował się Dariusz Dudka, a lekko kontuzjowany Jeleń pojawił się na murawie w 46. minucie. Pierwsza połowa to dominacja Królewskich, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Olivera Sorina. Dopiero wejście w drugiej połowie Irka spowodowało, że gospodarze zaczęli groźniej atakować. Niestety jednak to goście zdołali strzelić jedynego gola w tym meczu. Pod koniec swoją szanse na wyrównanie miał jeszcze Jeleń, ale w prostej sytuacji przestrzelił.

W spotkaniu Partizanu Belgrad z Arsenalem Londyn, od pierwszych minut między słupkami stanął Łukasz Fabiański. Polak został uznany bohaterem londyńczyków broniąc rzut karny i popisując się paroma efektownymi paradami. Polaka docenił nawet sam Arsene Wenger. - Fabiański rozegrał dobry mecz. Na murawie zobaczyliśmy tego piłkarza, którego można ujrzeć na treningach. Nie popełniał błędów - stwierdził francuski menedżer. Arsenal wygrał z mistrzami serbi 3:1. Czy jednak dobra postawa Fabiańskiego przybliży go do numeru jeden w bramce drużyny z północnego Londynu? Zobaczymy...