LM: falstart Tottenhamu, bezradny Jeleń

2010-08-18

Pierwsze mecze fazy play-off piłkarskiej Ligi Mistrzów przyniosły bardzo ciekawe rozstrzygnięcia. W Bernie, gospodarze pokonali faworyzowany Tottenham, a w stolicy Czech wygrali nieco niżej notowani goście ze Słowacji.

Do sporej sensacji doszło w Bernie, gdzie miejscowi Young Boys pokonali czwartą drużynę poprzedniego sezonu Premier League, Tottenham Hotspur. Bezradne „Koguty" po trzydziestu minutach gry przegrywały już 0:3! Kibice gospodarzy z podziwem patrzyli na grę swoich pupili. W 42. minucie pierwszej połowy bramkę zdobywają jednak goście i wracają do gry. Wynik pod koniec meczu ustalił Roman Pawliuczenko i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwajcarów 3:2.

Na własnym stadionie poległ pogromca Lecha Poznań, Sparta. Do ciekawej sytuacji doszło w 51. minucie. Bramkarz Sparty, Jaromir Blazek, po dość słabym dośrodkowaniu wypuścił piłkę z rąk. Z prezentu skorzystał napastnik Żyliny, pakując futbolówkę do bramki. Mistrzowie Słowacji zaaplikowali gospodarzą jeszcze jedną bramkę nie tracąc żadnej i są bardzo blisko awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Swój pierwszy mecz przegrała również drużyna Ireneusza Jelenia, Auxerre. Już w trzeciej minucie bramkę po strzale głową zdobył, Aleksandr Kerżakow. Zapowiadało to wielkie kłopoty gości z Francji, gdyż gracze Zenitu raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich. Po przerwie bardzo aktywny zrobił się reprezentant Polski. Najpierw dostał fantastyczne 40-metrowe podanie za plecy obrońców, lecz lobując bramkarza uderzał zbyt mocno i piłka wylądowała nad bramką. W drugiej sytuacji ponownie otrzymał znakomite podanie zza pola karnego, świetnie przyjął sobie piłkę, lecz kąt był zbyt ostry i polski napastnik strzelił prosto w bramkarza gospodarzy. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 1:0.