Łatwe zwycięstwo Hiszpanów, remis Tunezyjczków

2006-06-15
W pierwszym na mistrzostwach spotkaniu w grupie H Hiszpanie nadspodziewanie łatwo rozbili Ukrainę 4-0. Było to jak dotychczas najwyższe zwycięstwo na mundialu. Nasi wschodni s±siedzi na pewno nie zalicz± tego spotkania do udanych, bowiem zagrali słabo, a co najważniejsze stracili Vashchuka, który w 46. minucie ukarany został czerwon± kartk±.

Hiszpanie już w 12. minucie rozpoczęli festiwal strzelecki, wtedy to bramkarza Ukrainy pokonał Xabi. Pięć minut póĽniej było już 2 - 0, tym razem Shovkovskiyego pokonał Villa.
Po zmianie stron w zasadzie nic się nie zmieniło w grze obydwu zespołów, dlatego też w 48 minucie karnego na bramkę zamienił ponownie Villa. Tuż przed końcem na 4 - 0 wynik ustalił Torres.

Drugie spotkanie w grupie H przyniosło także aż 4 bramki i zdecydowanie więcej emocji w drugiej połowie meczu. Tunezyjczycy po bardzo dobrym spotkaniu zremisowali z Arabi± Saudyjsk± 2-2. Losy tego pojedynku ważyły się do ostatnich sekund. Kiedy w 84. minucie Sami al-Jaber podwyższył na 2-1 dla Arabii, wydawało się już nikt nie odbierze zwycięstwa Saudyjczykom. Nic bardziej mylnego. W doliczonym czasie gry marzenia o zwycięstwie Arabii Saudyjskiej rozwiał Radhi Jaidi, ustalaj±c wniki na 2-2.
Opis meczu Polska- Niemcy znajdziesz tutaj
Hiszpania - Ukraina 4:0 (2:0)

Stadion: Zentralstadion, Lipsk (43 000)
Bramki: 1:0 Xabi Alonso (13), 2:0 David Villa (17-wolny), 3:0 David Villa (48-karny), 4:0 Fernando Torres (81)
Żółte kartki: Ukraina: Andrij Rusoł, Wołodymyr Jeserski. Czerwona kartka, Ukraina: Władysław Waszczuk (47)
Sędzia: Massimo Busacca

Hiszpania: Iker Casillas - Mariano Pernia, Carles Puyol, Sergio Ramos, Pablo Ibanez - Luis Garcia (77. Cesc Fabregas), Xabi Alonso (55. David Albelda), Xavi, Marcos Senna - Fernando Torres, David Villa (55. Raul)

Ukraina: Oleksander Szowkowski - Andrij Niesmaczny, Andrij Rusoł, Władysław Waszczuk, Wołodymyr Jeserski - Oleg Gusiew (46. Oleg Szełajew), Andrij Husin (46. Andrij Worobiej), Anatoli Tymoszcziuk, Rusłan Rotan (64. Serhij Rebrow) - Andrij Woronin, Andrij Szewczenko

Tunezja - Arabia Saudyjska 2:2 (1:0)

Stadion: Allianz Arena, Monachium (66 000)
Sędzia: Mark Shield
Bramki: 1:0 Ziad Jaziri (23), 1:1 Yasser al-Qahtani (57), 1:2 Sami al-Jaber (84), 2:2 Radhi Jaidi (90+3).
Żółta kartka: Tunezja: Karim Haggui, Riadh Boazizi, Adel Chedli, Yassine Chikhaoui.

Tunezja: Ali Boumnijel - Hatem Trabelsi, David Jemmali, Karim Haggui, Radhi Jaidi - Hamed Namouchi, Riadh Boazizi (55. Mehdi Nafti), Jawhar Mnari, Adel Chedli (69. Kais Ghodhbane) - Yassine Chikhaoui (82. Karim Essediri), Ziad Jaziri

Arabia Saudyjska: Mabrouk Zaid - Ahmed Dokhi, Redha Tuker, Hamad al-Montashari, Hussein Sulaimani - Omar al-Ghamdi, Mohammed Noor (75. Mohammed Ameen), Khaled Aziz, Nawaf al-Temyat (67. Malek al- Hawsawi), Saud Khariri - Yasser al-Qahtani (82. Sami al-Jaber)