Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Majdan: "Zaszczepić sportowego ducha"

2010-08-24

Radosław Majdan pojawi się już w niedzielę (29 sierpnia) na wrocławskich Bielanach, aby krzewić zdrowe życie!

Dlaczego postanowił Pan wziąć udział w imprezie „Zdrowo na sportowo" organizowanej przez Park Handlowy Bielany?
Chciałbym zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu i zaszczepić w nich sportowego ducha. Poza tym uważam, że tego typu impreza, to świetna promocja piłki nożnej, co dla mnie jako piłkarza jest ogromnie ważne. Takie wydarzenia promują zdrowy tryb życia, a młodzi ludzie mogą z pożytkiem spędzić wolny czas.

Czy tego typu akcje mają Pana zdaniem sens?
Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że warto spotykać się z młodymi ludźmi. To, że młodzi ludzie to nasza przyszłość, to nie tylko slogan. Warto w nich inwestować i pomagać im się rozwijać. Propagowanie zdrowego trybu życia, zachęta do sportu, zapewne przyniosą wiele korzyści w ich przyszłym życiu.

Czy jest coś magicznego w sławnych sportowcach, że są w stanie przekonać młodych ludzi, często niechętnych aktywności, do uprawiania sportu? I robią to lepiej, skuteczniej niż rodzice, szkoła? 
Rzeczywiście coś w nich jest. Kiedy młody człowiek patrzy na swojego idola i widzi jego charyzmę, słuchając go, oglądając w TV, idąc na mecz, i widząc atmosferę, jaka tam panuje - chce w tym uczestniczyć, pragnie być właśnie taki, jak on. Budzi to  niesłychane emocje, chęć naśladowania swojego idola. Dlatego sławni sportowcy powinni robić wiele dobrego, żeby pobudzić młodzież do działania. Bycie idolem to trudne zadanie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest się naśladowanym i jest się wzorem. A wzór musi być idealny i nie może pozwolić sobie na potknięcia.

W jaki sposób sport pomaga w życiu?
Przede wszystkim sport kształtuje charakter, osobowość, uczy dystansu do świata i do siebie. Człowiek dzięki niemu staje się silniejszy i zmienia się na lepsze. To niezwykła próba charakteru. Sport to również zdrowie, odporność i obrona przed chorobami cywilizacyjnymi.

Jak zamierza Pan przekonywać młodych ludzi, którzy zjawią się na imprezie Parku Handlowego Bielany „Zdrowo na sportowo", do uprawiania sportu?
Mogę opowiedzieć im o sobie, o przebiegu swojej kariery, o realizacji marzeń i o podróżach. Jak sportowiec zwiedziłem ładny kawałek świata. Ponadto jako młody chłopak jeździłem na obozy sportowe, które były nie tylko przygodą, ale też nauczyły mnie samodzielności.

Czy często włącza się Pan w tego typu akcje?
Zdarza się, jednak zależy to od ilości wolnego czasu, jaki akurat posiadam. Staram się pomagać, bo uważam, że takie akcje są po prostu potrzebne.

Czy bycie znanym sportowcem to pewnego rodzaju misja?
I tak i nie. Nie chciałabym przesadzać. Z jednej strony jako sportowcy jesteśmy wzorem dla innych, dlatego aby mieć dobry wpływ na młodych ludzi, musi to być pozytywny wzorzec. Młodzież lubi naśladować swoich idoli, więc trzeba niesłychanie uważać. Należy też postępować w zgodzie ze sobą, być szczerym i oddać coś światu. Z drugiej jednak strony, żyjemy dla siebie i swoich rodzin.

Jak zaczęła się Pana przygoda ze sportem?
Bardzo zwyczajnie. Grałem w turnieju szkolnym i akurat wtedy Pogoń Szczecin robiła nabór na trampkarzy. Zauważono mnie. Byłem wtedy dumny i szczęśliwy.

Czy sport to życie, czy raczej sposób na życie?
Życie i sport to nieustanna rywalizacja. Sport uczy pokory i wymagania od siebie, stawiania sobie poprzeczek - wyżej, dalej, szybciej. Sport pozwala nam żyć pełniej - zdrowo i ciekawie, dlatego dobrze, gdy już od najwcześniejszych lat, stanie się sposobem na życie.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama