Minimalna porażka Lecha

2010-07-28

Lech Poznań przegrał ze Spartą Praga 0:1 w 1. meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Do remisu zabrakło niewiele.

Poznaniacy przez całe spotkanie dzielnie walczyli i nawet mieli swoje okazje do zdobycia gola. Najlepszą z nich na początku meczu zmarnował Manuel Arboleda. Potem nie było już tak kolorowo. Sparta z każdą minutą zyskiwała przewagę i coraz bardziej nękała gości.

W 76. minucie stało się to, czego Lech się obawiał. Padła bramka. Zaczęło się od dośrodkowania z rzutu rożnego, po strzale piłka wyszła przed pole karne, a tam dopadł do niech Erich Brabec i mocnym strzałem nie dał Kotorowskiemu szans.

Parę minut później prażanie mogli podwyższyć rezultat, na szczęście byli nieskuteczni. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0, co stawia mistrzów Polski w niezłej sytuacji przed rewanżem.

Sparta Praga - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Erich Brabec (76.)

Żółte kartki: Bony Wilfried, Juraj Kucka (Sparta), Kamil Drygas, Grzegorz Wojtkowiak, Sławomir Peszko (Lech).
Sędziował: Paolo Tagliavento (Włochy).
Widzów: 14 588