Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Mityng pamięci Kamili Skolimowskiej

2009-04-29

 Zapraszamy Państwa do udziału w mityngu poświeconym pamięci złotej medalistki olimpijskiej z Sydney - Kamili Skolimowskiej. Zawody rozegrane zostaną w sobotę 2 maja 2009 na boisku bocznym Skry Warszawa (ul. Wawelska 5), w godz.: 14:00 - 18:15. Jest to miejsce, gdzie Kamila wystartowała po raz pierwszy, a później ustanowiła rekord świata juniorek.

Mityng poświęcony pamięci Kamili, będzie miał wyjątkowy charakter oraz bardzo silną obsadę sportową. W zawodach zaprezentują się koleżanki „Kamy", m.in. Słowaczka Martina Hrasnova, Francuzka Manuela Montebrun i Polka Anita Włodarczyk - wszystkie trzy to zawodniczki z czołowej ósemki ostatnich igrzysk w Pekinie. W konkursie mężczyzn wystartują m.in. mistrz olimpijski Primoż Kozmus (Słowenia) oraz wicemistrz, Krisztian Pars (Węgry). Nie zabraknie oczywiście naszego złotego medalisty z Sydney, Szymona Ziółkowskiego.

W przerwie między obydwoma konkursami, dla uatrakcyjnienia imprezy, odbędzie się pokaz sportów szkockich (Highland Games). W programie m.in. rzut młotem kowalskim, belką o wadze 60 kilogramów i ciężarkiem przypominającym dysk. W zawodach wezmą udział: mistrz olimpijski z Pekinu Tomasz Majewski, dyskobol Piotr Małachowski (srebrny medalista z Pekinu) oraz bracia Kamili Sebastian Wenta (kulomiot i strongman, jeden z najlepszych siłaczy w Polsce i na świecie) i Łukasz Wenta (specjalista w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą).

Mityng będzie ponadto oficjalną inauguracją Warszawskiego Ośrodka Rzutu Młotem im. Kamili Skolimowskiej oraz Fundacji im. Kamili Skolimowskiej, wspierającej rehabilitację młodych sportowców.

Patronat nad mityngiem im. Kamili Skolimowskiej objęli: Mirosław Drzewiecki - Minister Sportu, Adam Nurowski - Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Wiesław Wilczyński - Dyrektor Biura Sportu m.st. Warszawy oraz Jerzy Skucha - Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Szczegółowy program Mityng lekkoatletyczny im. Kamili Skolimowskiej:

14.00 - Oficjalne otwarcie - minuta ciszy
14.01 - 14.06 - 5 minutowy film „O Kamili"
14.06 - 14.45 - rozgrzewka kobiet / Highland Games
14.45 - 16.15 - konkurs kobiet
16.15 - 16.30 - dekoracja zwycięzców w konkurencji Kobiet
16.30 - 17.00 - rozgrzewka mężczyzn / Highland Games
17.00 - 18.00 - konkurs
18.00 - dekoracja zwycięzców w konkursie mężczyzn
18.15 - zakończenie

Sylwetka Kamili Skolimowskiej

Kamila Skolimowska urodziła się 4 listopada 1982 roku w Warszawie. W marcu 1996 r., rozpoczęła treningi w rzucie młotem pod okiem Zbigniewa Pałyszki i już w maju, a więc po dwóch miesiącach, pobiła rekord Polski seniorek wynikiem 47,66 (mając niespełna 14 lat). Od tego też roku (1996) zdobywała regularnie tytuły mistrzyni Polski.

W 1997 roku została mistrzynią Europy juniorów, a dwa lata później mistrzynią świata juniorów, dodatkowo ustanawiając rekord świata w tej kategorii wiekowej (66,62 m). W wieku niespełna 18 lat wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (2000). W finałowym konkursie jako jedyna przekroczyła 70 metrów, bijąc rekord Polski oraz rekord świata juniorek wynikiem 71,16 m. Stała się najmłodszą polską złotą medalistką olimpijską. W mistrzostwach Europy w Monachium, w sierpniu 2002 roku, zdobyła srebrny medal. 4 lata później w Goeteborgu zdobyła brąz mistrzostw Europy.

(ip)


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama