Młody Woźniak dał wygraną

2010-08-30

Zagłębie Lubin odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy. Miedziowi u siebie pokonali Arkę Gdynia 1:0.

Gol dla gospodarzy padł bardzo szybko, bo już w 5. minucie. Jego autorem był Arkadiusz Woźniak, który skorzystał z kiksu pary gdyńskich stoperów i pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Norberta Witkowskiego.

Potem na boisku działo się niewiele dobrego. Obie ekipy do przerwy nie stworzyły zbyt ciekawego widowiska. Na domiar złego, w przerwie zgasło światło, wobec czego trwała ona aż godzinę. W tej części "meczu" największą pożywkę mieli kibice, skandujący "Zapłać rachunki, prezesie zapłać rachunki" i "Światło zanika, to sygnał od komornika".

Po przerwie przewagę osiągnęła Arka, lecz brakowało przyjezdnym dokładności, pomysłu i skuteczności. Najlepszą okazję podopieczni Dariusza Pasieki mieli już w doliczonym czasie gry, gdy Bojana Isailovica uratował słupek.

KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Arkadiusz Woźniak (5.)

KGHM Zagłębie Lubin: 50. Bojan Isailović - 19. Grzegorz Bartczak, 3. Csaba Horváth, 13. Sergio Mauricio Reina Piedrahíta, 33. Costa Nhamoinesu - 11. Arkadiusz Woźniak (90, 15. Przemysław Kocot), 8. Mateusz Bartczak, 85. Martins Nnabugwu Ekwueme, 25. Łukasz Hanzel, 22. Amer Osmanagić (75, 99. Mouhamadou Traoré) - 31. Dušan Đokić (63, 27. Wojciech Kędziora).

Arka: 33. Norbert Witkowski - 22. Marciano Bruma, 8. Michał Płotka, 23. Maciej Szmatiuk, 20. Emil Noll - 19. Miroslav Božok, 10. Marcin Budziński, 25. Filip Burkhardt (46, 11. Tadas Labukas), 7. Paweł Zawistowski (63, 27. Mirko Ivanovski), 36. Denis Glavina - 21. Joseph Désiré Mawaye (84, 37. Wojciech Wilczyński).

Żółte kartki: Ekwueme, Hanzel, Horváth, M.Bartczak, G.Bartczak, Isailović - Budziński, Szmatiuk.

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
Widzów: 8300

Wypowiedzi pomeczowe:
Dariusz Pasieka (trener Arki Gdynia): - Nie wiem jak ten mecz podsumować, bo było to bardzo dziwne spotkanie. W pierwszej połówce nie za bardzo widziałem swoją drużynę, przerwa nigdy tak długo nie trwała, a po zmianie stron w końcu zespół zaczął grać tak jak chciałem. Przez początkowe 45 minut nie mogliśmy złapać rytmu, po przerwie stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, ale zabrakło czasu, żeby przynajmniej wyrównać.

Marek Bajor (trener KGHM Zagłębie Lubin): - Ja mogę się cieszyć z wyniku, bo w poprzednich meczach gra nie była wprawdzie najgorsza, ale punktów nie mogliśmy zdobyć. Dzisiaj może nie zagraliśmy wielkiego spotkania, ale byliśmy konsekwentni i udało się zdobyć bramkę, która dała nam trzy punkty. Powinniśmy wykorzystać stworzone przez siebie sytuacje i wtedy końcówka byłaby mniej nerwowa, a tak straciłem sporo zdrowia.