Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Na krawędzi

2011-04-28

W niedzielę, 1 maja o godzinie 14:30, na stadionie Bielawianki w Bielawie miejscowi Owls w meczu czwartek kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA I) podejmą AZS Silesia Miners.

AZS Silesia Miners – mistrzowie z 2009 roku -  w pierwszych trzech meczach sezonu musieli uznać wyższość faworyzowanych Seahawks, Devils i The Crew. Ligowa niemoc Górników trwa jednak dużo dłużej. Wliczając mecze sezonu 2010 Miners przegrali 9 z ostatnich 10 spotkań  PLFA. – Po mistrzowskim sezonie w 2009 roku doszło do fundamentalnych zmian w zespole. W zeszłym roku przebudowywaliśmy drużynę od podstaw. Myślę, że rozstrzygnięcia w pierwszych trzech meczach tego sezonu nie do końca oddają to na jakim poziomie obecnie gramy – komentuje, ostatnio, niższe loty swojej drużyny Piotr Miś, menadżer AZS Silesia Miners.

Mimo mistrzowskiej tradycji Górników, w niedzielnym starciu z beniaminkiem z Bielawy to gospodarze meczu będą jego faworytami. Swój debiut w futbolowej ekstraklasie Sowy uświetniły domowym zwycięstwem 21:0 z Zagłębie Steelers Interpromex. Po wyraźnej porażce w drugiej rundzie z liderem tabeli The Crew, 17 kwietnia bielawianie podejmowali Kozły Poznań. Po dramatycznej końcówce Wielkopolanie wywieźli z Bielawy cenne, choć raptem jednopunktowe zwycięstwo. Mimo tego Sowy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli PLFA I.

- Żaden mecz w pierwszej lidze nie był i nie będzie łatwy. Podobnie ciężkiej przeprawy spodziewamy się w niedzielę. Uważam, że prezentujemy obecnie podobny poziom jak Górnicy – zapowiada Przemysław Klinger, prezes Bielawa Owls. – W przeciwieństwie do meczu z Kozłami, batalia z Miners powinna być pojedynkiem formacji ofensywnych. Efektem tego mogą być duże zdobycze punktowe obu drużyn, co powinno cieszyć naszych fanów, którzy wezmą udział w futbolowej majówce w Bielawie – reklamuje zawody Klinger.

Mecz czwartej kolejki pomiędzy Miners i Owls będzie pierwszym starciem obu drużyn. Ze śląskiego obozu płyną bojowe zapowiedzi – Nie wypadliśmy jeszcze z wyścigu o play-off, a występ w tej decydującej fazie sezonu jest naszym celem i priorytetem. Nasze nastawienie i jest, wbrew pozorom, dobre. Jesteśmy mocno zmotywowani. Do Bielawy jedziemy po zwycięstwo – zapowiada Miś. – Otuchy dodaje nam dodatkowo fakt, że kilku kontuzjowanych przed sezonem graczy powróci do składu już na mecz z Sowami – dodaje Miś.

Niedzielny mecz będzie miał dla obu drużyn duże znaczenie. Celem przedsezonowym bielawian było utrzymanie się w lidze. Drugie zwycięstwo w sezonie mogłoby jednak przybliżyć Sowy do prawa występu w półfinale ligi. Czwarta porażka Górników w sezonie, praktycznie przekreśli ich szanse na awans do play-off, powodując tułanie się w dolnych rejonach tabeli PLFA I.

Impreza biletowana – cena biletu w dniu meczu 10 PLN, w przedsprzedaży 7 PLN.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama