Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nasz złoty "Motylek"

2007-12-21

 2.03,53 min.- tyle czasu zajęło Otylii Jędrzejczak przepłynięcie 200 metrów stylem motylkowym, na Mistrzostwach Europy w Debreczynie, w grudniu tego roku. Ustanowiła nowy rekord świata na tym dystansie i została niekwestionowaną mistrzynią. W ten sposób podarowała zarówno kibicom, jak i sobie (w dniu zwycięstwa obchodziła bowiem 24 urodziny), wspaniały prezent- złoty medal. Prócz tego zdobyła także brąz na odcinku 100 metrów, również motylkiem.

Z perspektywy licznych zwycięstw, jak np.: trzy medale igrzysk olimpijskich czy siedem medali mistrzostw świata, sukces Otylii nie należy do zbyt spektakularnych. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę sytuację, w jakiej znalazła się nasza mistrzyni, z pewnością docenimy wagę jej zwycięstwa. Pierwszy dzień października 2005 roku okazał się dla Jędrzejczak tragicznym. Spowodowała wypadek samochodowy, w którym zginął jej młodszy brat. Sama również poniosła ciężkie obrażenia. Wydarzenie to w dużej mierze zaważyło na dalszych losach Otylii. Problemy zdrowotne wykluczyły ją na pewien czas z rywalizacji o sportowe trofea.

Wydawało się, że młoda pływaczka już nigdy nie powróci do mistrzowskiej formy. Wtedy jednak zadziwiła wszystkich i potwierdziła swoją wielkość wygrywając 25 marca 2006 w Ostrowcu Świętokrzyskim dystans 200 metrów "motylkiem". Powróciła do sportu z wielką klasą, którą później wielokrotnie udowadniała. Stała się symbolem ciężkiej pracy, która nie byłaby możliwa bez wewnętrznej motywacji i silnej osobowości. Postawa Jędrzejczak jest najlepszym dowodem na to, że miłość do sportu oraz wytrwałość mogą zwyciężyć wszystko.

Czy młoda pływaczka może nas jeszcze czymś zadziwić? Czego więcej można oczekiwać od utalentowanej Otylii? Z pewnością dalszych sukcesów. W szczególności zaś liczymy na to, że podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, Polka odbierze Jessice Schipper rekord na dużym basenie i powróci na pierwsze miejsce podium. Życzymy Jej tego z całego serca i mocno trzymamy kciuki.

Katarzyna Jarosińska
(katarzyna.jarosinska@dlastudenta.pl)


 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama