Niemcy - Anglia 4:1

2010-06-28

W starciu gigantów Niemcy okazali się lepsi od zespołu Anglii. Na wynik wpływ miał jednak fatalny bł±d sędziego.

Spotkanie lepiej zaczęli nasi zachodni s±siedzi, którzy grali aktywnie w ¶rodku pola i wyprowadzali groĽne ataki. Jeden z nich, w 20. minucie, zakończył się bramk± strzelon± przez Miroslava Klose. Dwana¶cie minut póĽniej było już 2:0, tym razem na listę strzelców po podaniu Thomasa Muellera wpisał się Lukas Podolski.

Wtedy nast±piło przebudzenie Wyspiarzy, którzy za spraw± Matthew Upsona strzelili kontaktowego gola.

Dosłownie chwilę póĽniej stało się to, co jeszcze długo będzie na ustach wszystkich kibiców i fachowców. Na bramkę uderzał Frank Lampard, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła grubo za lini± bramkow±. Arbiter tego spotkania gola jednak nie widział, chociaż dostrzegł go cały ¶wiat.

Przybici tym faktem Anglicy lekko spu¶cili z tonu i w drugiej połowie dali sobie zaaplikować kolejne gole. Autorem obu z nich był Thomas Mueller.

Niemcy - Anglia 4:1 (2:1)
Miroslav Klose (20.), Lukas Podolski (32.), Thomas Mueller (67., 70.) - Matthew Upson (37.)

Żółte kartki: Arne Friedrich - Glen Johnson
Sędzia: Jorge Larrionda (Urugwaj).

Niemcy: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng - Mesut Ozil (83. Stefan Kiessling), Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger - Lukas Podolski, Thomas Mueller (72. Piotr Trochowski), Miroslav Klose (72. Mario Gomez).

Anglia: David James - Glen Johnson (87. Shaun Wright-Philipps), Matthew Upson, John Terry, Ashley Cole - James Milner (64. Joe Cole), Steven Gerrard, Frank Lampard, Gareth Barry - Jermain Defoe (71. Emile Heskey), Wayne Rooney.