Niemcy z brązowymi medalami

2010-07-10

Niemcy zostali trzecią drużyną świata. W Port Elizabeth nasi zachodni sąsiedzi pokonali Urugwaj 3:2.

Starcie na Nelson Mandela Bay Stadium nie rozczarowało i od początku dostarczyło wielkich emocji. Toczone w strugach deszczu obfitowało bowiem w wiele ofensywnych akcji, mnóstwo ofiarnych interwencji i sporo sytuacji bramkowych. Pierwsza z nich zakończyła się bramką dla Niemców, a bohaterem okazał się Thomas Mueller dobijając sprytnie strzał Bastiana Schweinsteigera.

Strata gola nie załamała Urusów, którzy po dziewięciu minutach wyrównali. Zaczęło się od straty Schweinsteigera, piłkę przejął Diego Perez i wyłożył ją Edinsonowi Cavaniemu. Snajper Palermo nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Do przerwy zatem był remis 1:1.

Drugą odsłonę niespodziewanie lepiej zaczęli gracze z Ameryki Południowej. W roli głównej wystąpił Diego Forlan, zdecydowanie jedna z największych gwiazd południowoafrykańskiej imprezy. Napastnik Atletico Madryt dostał dobre dośrodkowanie od Arevalo i wolejem skierował futbolówkę do siatki.

Radość Urugwaju nie trwała długo, gdyż po następnych pięciu minutach znów był remis. Błąd i złe wyjście Fernando Muslery na gola dla Niemców zamienił główką Marcell Jansen.

W następnej fazie meczu obie ekipy walczyły o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wreszcie w 84. minucie najprzytomniej w podbramkowym zamieszaniu zachował się Sami Khedira i dał naszym zachodnim sąsiadom upragnione trafienie na 3:2.

W ostatniej akcji meczu Diego Forlan uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Dogrywka była blisko...

Urugwaj - Niemcy 2:3 (1:1)
Edinson Cavani (28.), Diego Forlan (51.) - Thomas Mueller (19.), Marcell Jansen (56.), Sami Khedira (84.)

Żółte kartki: Diego Perez - Dennis Aogo, Cacau

Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Diego Lugano, Diego Godin, Jorge Fucile - Diego Perez (Walter Gargano), Egidio Arevalo, Martin Caceres - Luis Suarez, Diego Forlan, Edinson Cavani (Sebastian Abreu).

Niemcy: Hans-Joerg Butt - Dennis Aogo, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng - Thomas Mueller, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Marcell Jansen (Toni Kroos) - Cacau (Stefan Kiessling), Mesut Ozil (Serdar Tasci).