Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nowy początek?

2009-05-15

 W najbliższą sobotę 16 maja o godzinie 17:00 na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu miejscowy zespół Devils Wrocław podejmie Wild Boars Kreagujevac w ramach grupowych zmagań EFAF Challenge Cup.

Dla wrocławian będzie to drugie spotkanie w europejskim pucharze. W pierwszym meczu gościli włoską drużynę Hogs, która pokonała Devils 61:13. - Mimo że przed spotkaniem wszyscy zdawali sobie sprawę, z jakiej klasy rywalem będziemy mieć do czynienia, to po ostatnim gwizdku cała drużyna czuła spory niedosyt - gdyby nie popełniane błędy mecz mógłby skończyć się zupełnie innym rezultatem - twierdzi Seweryn Plotan rzecznik prasowy Devils Wrocław.

Sobotni rywal jest jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem, a niestety Diabły straciły kilku podstawowych graczy, co bardzo ogranicza głównego trenera Dimosa Spiropoulosa i zmusza do roszad w składzie, które na pewno nie przyczynią się do poprawy gry. - Nie najlepiej wygląda skład meczowy Devils - nasza drużyna jest zdziesiątkowana przez kontuzje a świeżo wprowadzone przez trenerów zasady nie pozwalają zawodnikom bez obycia w futbolowym sprzęcie debiutować w meczu - tłumaczy Plotan.

W ostatnim spotkaniu w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, w derbach Wrocławia Devils wysoko przegrali z drużyną The Crew. Diabły tę sromotną porażkę odebrały jako ostatni dzwonek na pobudkę i obiecują poprawę swojej gry. - Ostania klęska w derbowym meczu z The Crew Wrocław jest dla nas kubłem zimnej wody w najbardziej właściwym z możliwych momentów sezonu. Tuż po meczu przez zarząd zostały podjęte działania naprawcze mające na celu znaczące polepszenie naszej jakości gry a mam nadzieję, że efekty zobaczycie Państwo wszyscy już wkrótce - Artur Guzik, prezes K.S. Devils Wrocław.

Devils osłabieni stratą kilku podstawowych graczy takich jak: rozgrywający Krzysztof Wydrowski, czy biegający Michał Różycki wystąpią w sobotnim meczu i będą starali się pokazać z jak najlepszej strony. Czy zapowiedziane odmienione Devils będzie w stanie zagrozić przeciwnikom? Czy nowy system gry dopasowany do braku filarów drużyny okaże się kluczem do sukcesu w nadchodzącym spotkaniu?

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama