Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Polacy potrafią bić rekordy

2009-09-29

 - Spotkania fazy eliminacyjnej mistrzostw Europy w czterech miastach-gospodarzach obejrzało łącznie 106 350 widzów, co jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o tę fazę rozgrywek w historii mistrzostw Europy - powiedział  na konferencji prasowej w centrum biznesowo- sportowym Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu Bogusław Adamski - Sekretarz Generalny PZPS, Dyrektor Generalny Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009.

Hala Atlas Arena w Łodzi, gdzie swoje mecze rozgrywała reprezentacja Polski, zgromadziła jak dotychczas 58 tys. widzów. Pierwszy mecz Polek: Polska-Hiszpania w telewizji Polsat obejrzało z kolei 3,5 miliona widzów.

- Do tej pory zbieramy bardzo pozytywne opinie od Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV), zarówno jeśli chodzi o organizację imprezy w Łodzi, jak i w pozostałych miastach-gospodarzach. Działacze CEV chwalą nas za profesjonalizm, z czego bardzo się cieszymy. W tym momencie chciałbym serdecznie podziękować władzom wszystkich miast za bardzo dobre przygotowanie do mistrzostw, bo bez nich tych pozytywnych ocen by nie było - dodał Bogusław Adamski.

Wiceprezydent miasta Łodzi - Włodzimierz Tomaszewski podkreślił, że opinie te świadczą, że miasto Łódź odpowiednio wywiązuje się ze swoich obowiązków, jeśli chodzi o organizację mistrzostw Europy.  - Życzę Polsce by doszła do finałów i zdobyła w Łodzi medal, najlepiej złotego koloru - powiedział.

- Naszym celem, wielką ambicją jest w dalszym ciągu  walka o medale. Naszą wczorajszą postawą w meczu przeciwko Holenderkom jesteśmy rozczarowani, ale teraz skupiamy się jednak na kolejnych spotkaniach - stwierdził trener reprezentacji Polski - Jerzy Matlak, a Dorota Pykosz dodała, że w tej fazie mistrzostw Europy nie ma już słabych drużyn. - Naszym najgroźniejszym rywalem w rundzie play off będzie oczywiście Rosja, ale nie możemy lekceważyć też pozostałych rywalek. Im więcej kibiców będzie nas wspierało, tym lepiej dla nas - dodała siatkarka.

pzps.pl

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama