Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Polacy zagraj± w egzotycznej grupie na M¦ 2018 w Rosji

2017-12-01

Losowanie grup do Mistrzostw ¦wiata 2018 w Rosji już za nami. Wiemy z kim Polska reprezentacja rozegra pierwsze mecze podczas przyszłorocznego turnieju. Nasi piłkarze zagraj± z Senegalem, Kolumbi± i Japoni±. Grupa jest dosyć ciekawa, ponieważ Polacy będ± musieli się zmierzyć z drużynami z trzech różnych kontynetów, z którymi bardzo rzadko pojawia się okazja rozgrywać mecze.

Oficjalne losowanie podziału na grupy do mundialu odbyło się 1 grudnia o godzinie 16:00 w Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Jako, że Polacy awansowali do finału turniej, na gali pojawili się także delegaci z naszego kraju.

Polska reprezentacja już w eliminacjach wywalczyła sobie bardzo dobr± pozycję do losowania. Dzięki wysokiemu miejscu w rankingu FIFA, a także wyj¶ciu z pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej, nasza kadra została ulokowana, po raz pierwszy w historii, w pierwszym koszyku. To bardzo dobra pozycja, ponieważ w ten sposób nie mogli¶my trafić w fazie grupowej finału mundialu 2018 na takie drużyny jak: Niemcy, Brazylia, Portugalia, Argentyna, Belgia, Francja i Rosja.

Dzięki takiemu rozstawieniu od razu wiedzieli¶my, że nasz zespół nie trafi na najsilniejsze zespoły. To jednak nie oznaczało, że będziemy mieć łatw± grupę. Okazuje się, że nasza reprezentacja trafiła na zespoły z różnych kontynetów, z którymi nie miała za bardzo okazji grać w ostatnim czasie. Trener Adam Nawałka będzie miał duży orzech do zgryzienia.

Cięzko okre¶lić, która grupa może być zaliczana do najcięższej, ponieważ we wszystkich s± naprawdę bardzo wymagaj±ce i dobre drużyny. Najciekawiej jednak zapowiada się mecz Portugalii z Hiszpani±. Inne hity to spotkanie Argentyny z Chorwacj±, Niemców ze Szwecj± i oczywi¶cie Polski z Kolumbi±.

Podział na grupy Mistrzostw ¦wiata 2018 w Rosji:
Grupa A

1. Rosja
2. Arabia Saudyjska
3. Egipt
4. Urugwaj

Grupa B
1. Portugalia
2. Hiszpania
3. Maroko
4. Iran

Grupa C
1. Francja
2. Australia
3. Peru
4. Dania

Grupa D
1. Argentyna
2. Islandia
3. Chorwacja
4. Nigeria

Grupa E 
1. Brazylia
2. Szwajcaria
3. Kostaryka
4. Serbia

Grupa F
1. Niemcy
2. Meksyk
3. Szwecja
4. Korea Południowa

Grupa G
1. Belgia
2. Panama
3. Tunezja
4. Anglia

Grupa H
1. Polska
2. Senegal
3. Kolumbia
4. Japonia

PW

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania b±dĽ usuwania komentarzy zawieraj±cych tre¶ci zabronione przez prawo, uznawane za obraĽliwie lub naruszaj±ce zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama