Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Polacy zagrają w egzotycznej grupie na MŚ 2018 w Rosji

2017-12-01

Losowanie grup do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji już za nami. Wiemy z kim Polska reprezentacja rozegra pierwsze mecze podczas przyszłorocznego turnieju. Nasi piłkarze zagrają z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Grupa jest dosyć ciekawa, ponieważ Polacy będą musieli się zmierzyć z drużynami z trzech różnych kontynetów, z którymi bardzo rzadko pojawia się okazja rozgrywać mecze.

Oficjalne losowanie podziału na grupy do mundialu odbyło się 1 grudnia o godzinie 16:00 w Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Jako, że Polacy awansowali do finału turniej, na gali pojawili się także delegaci z naszego kraju.

Polska reprezentacja już w eliminacjach wywalczyła sobie bardzo dobrą pozycję do losowania. Dzięki wysokiemu miejscu w rankingu FIFA, a także wyjściu z pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej, nasza kadra została ulokowana, po raz pierwszy w historii, w pierwszym koszyku. To bardzo dobra pozycja, ponieważ w ten sposób nie mogliśmy trafić w fazie grupowej finału mundialu 2018 na takie drużyny jak: Niemcy, Brazylia, Portugalia, Argentyna, Belgia, Francja i Rosja.

Dzięki takiemu rozstawieniu od razu wiedzieliśmy, że nasz zespół nie trafi na najsilniejsze zespoły. To jednak nie oznaczało, że będziemy mieć łatwą grupę. Okazuje się, że nasza reprezentacja trafiła na zespoły z różnych kontynetów, z którymi nie miała za bardzo okazji grać w ostatnim czasie. Trener Adam Nawałka będzie miał duży orzech do zgryzienia.

Cięzko określić, która grupa może być zaliczana do najcięższej, ponieważ we wszystkich są naprawdę bardzo wymagające i dobre drużyny. Najciekawiej jednak zapowiada się mecz Portugalii z Hiszpanią. Inne hity to spotkanie Argentyny z Chorwacją, Niemców ze Szwecją i oczywiście Polski z Kolumbią.

Podział na grupy Mistrzostw Świata 2018 w Rosji:
Grupa A

1. Rosja
2. Arabia Saudyjska
3. Egipt
4. Urugwaj

Grupa B
1. Portugalia
2. Hiszpania
3. Maroko
4. Iran

Grupa C
1. Francja
2. Australia
3. Peru
4. Dania

Grupa D
1. Argentyna
2. Islandia
3. Chorwacja
4. Nigeria

Grupa E 
1. Brazylia
2. Szwajcaria
3. Kostaryka
4. Serbia

Grupa F
1. Niemcy
2. Meksyk
3. Szwecja
4. Korea Południowa

Grupa G
1. Belgia
2. Panama
3. Tunezja
4. Anglia

Grupa H
1. Polska
2. Senegal
3. Kolumbia
4. Japonia

PW

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama