Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Polscy narciarze powalczą o medale MŚ

2010-10-04

Szóstka polskich narciarzy wodnych rozpoczyna walkę o medale mistrzostw świata za wyciągiem, które w dniach 7-9 października, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Sportu Izraela, zostaną rozegrane w Tel Avivie.

Polskę w Tel Avivie reprezentować będą: Anna Moś i Justyna Mazurkiewicz (obie Zefir Bytom) oraz ich kolega klubowy Dawid Kazek, a także: Jan Galinowski i Jakub Rutkowski z augustowskiej Sparty i Krzysztof Bernatowicz (Ski-line Szczecin).

Ubiegłoroczny mistrz Europy w skokach - Mateusz Krzywiński, ze względu na pęknięcie kości śródstopia i późniejszą rehabilitację, był przez dłuższy czas wykluczony z przygotowań i startów. Dopiero tuż przed zawodami mógł rozpocząć trening na wodzie, lecz trudno było stwierdzić czy będzie pewnym członkiem drużyny (drużyna może bowiem składać się z jedynie z 6 osób). W związku z tym nie został powołany w jej skład, ma jednak możliwość startu indywidualnego, z tzw. „gwiazdką" (regulamin zawodów przewiduję taką możliwość dla zawodników z bardzo dobrymi wynikami).

- Mistrzostwa świata za wyciągiem to najważniejsze zawody w tym roku. Cały sezon przygotowawczy zostałpodporządkowany tej imprezie, począwszy od marca aż na ostatnim zgrupowaniu, tuż przed mistrzostwami świata, które odbyło się w czeskim Havirovie kończąc - powiedział Wiesław Kurnik, Wiceprezes ds. Narciarstwa Wodnego, Polskiego Związku Motorowodnego I narciarstwa Wodnego. - Podczas ostatnich mistrzostw świata w 2008 r. nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal drużynowo, zaś rok temu w mistrzostwach Europy medal srebrny. I w tym roku liczmy na miejsce drużyny na podium, gdyż skład „medalowej" reprezentacji zmienił się tylko jedną osobę - zamiast Mateusza Krzywińskiego wystartuje Jan Galinowski, bardzo utalentowany junior, który zdobył w tym roku tytuł Mistrza Europy Juniorów i wykazywał znaczny progres podczas całego sezonu. Oczywiście to jest sport i wszystko się może zdarzyć, ale nie ukrywam, że po cichu liczę na medal naszych zawodników - dodał Prezes Kurnik.

W mistrzostwach świata w Izraelu wyratuje 12 zespołów. Jak zawsze, niemal poza zasięgiem są Białorusini, zaś o medale walka będzie się toczyć również pomiędzy: Niemcami, Słowakami, Izraelczykami oraz Polakami. W słabszej formie w tym roku są Czesi, ale z kolei z dobrej strony pokazali się Rosjanie, którzy mogą sprawić niespodziankę.

Program mistrzostw:

Niedziela, 3 października
08:00 - 14:00 treningi

Poniedziałek, 4 października
08:00 - 14:00 treningi

Wtorek, 5 października
08:00 - 14:00 treningi

Środa, 6 października
20:00 odprawa sędziów i zawodników

Czwartek, 7 października
07:00 - 13:00 oficjalny trening
14:30 - 15:30 odprawa zawodników
15:30 - 18:00 runda eliminacyjna jazdy figurowej
19:00 - ceremonia otwarcia mistrzostw, Rowing Center Tel-Aviv

Piątek , 08 października
07:00 - 18:00 eliminacje wszystkich kategorii

Sobota , 9 października
08:00 - 16:00 finały
17:00 - ceremonia wręczenia medali

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama