Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Przed meczem Polska - Ukraina

2010-09-04

 Już dzis reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkanie z Ukrainą w ramach przygotowań obu drużyn do Euro 2012. Najważniejszym zadaniem stawianym przed naszymi piłkarzami będzie przełamanie fatalnej serii prawie 390 minut bez strzelonej bramki. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00 w Łodzi.

Selekcjoner Franciszek jest przekonany, że w końcu zawodnicy się przełamią i zaczną strzelać bramki, że licznik który bije już od ponad czterech spotkań w końcu się zatrzyma.

- Skoro strzelają w klubach, to w końcu zaczną trafiać dla reprezentacji. Prędzej czy później przełamiemy tę passę. Prowadziłem wiele drużyn, w których mecz za meczem graliśmy na zero z przodu. W końcu tryby wskakiwały na swoje miejsce i dalej pruliśmy już z wiatrem - mówi Franz.

Wiele będzie zależało od formy naszego najlepszego napastnika Ireneusza Jelenia. Lecz zawodnik, który dzięki bramce zdobytej w meczu z Zenitem dał swojemu klubowi awans do Ligi Mistrzów, w reprezentacji spisuje się nieco poniżej oczekiwań. Inna sprawa, że Auxerre gra głównie z kontry i wtedy, gdy piłka zostaje zagrana do Jelenia, ma więcej miejsca na to by się z nią rozpędzić i strzelić gola.

W reprezentacji Smuda ma inną koncepcje gry. On pragnie by jego zespół grał bardzo ofensywnie i jak najwięcej czasu spędzał na połowie przeciwnika. Taka taktyka wyklucza zagrywanie długich piłek na Irka, gdyż zwyczajnie nie ma na to miejsca. Może więc warto zastanowić się czy przypadkiem nie podporządkować gry pod napastnika Auxerre, a nie odwrotnie. W Ligue 1 przynosi to skutek w postaci zdobywanych przez niego bramek. Może warto spróbować tego w reprezentacji?

W sobotnim spotkaniu najprawdopodobniej w pierwszym składzie na boisko nie wybiegnie Robert Lewandowski, co pokazywały gierki kontrolne rozgrywane podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Selekcjoner postawi na ustawienie 4-5-1 z jednym wysuniętym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi.

Czy Polacy wreszcie się przełamią i pokonają bramkarza drużyny przeciwnej po raz pierwszy po 390 minutach bezproduktywnej gry? Okaże się w sobotę. Zapraszamy wszystkich do kibicowania !!!

Przewidywany skład reprezentacji Polski:
Boruc - Piszczek, Żewłakow, Wojtkowiak, Boenisch - Bandrowski, Murawski, Iwański - Peszko, Błaszczykowski - Jeleń

Marcin Szczupider


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama