Puchar Gampera: Barcelona gromi Inter

2007-08-30

Wczoraj wieczorem na Camp Nou odbyło się spotkanie o Puchar Gampera, założyciela klubu FC Barcelona. Gospodarze rozgromili w nim mistrzów Włoch 5:0.

Przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego gracza FC Sevilla, Antonio Puerty. Katalończycy zadeklarowali, że część dochodu z tego spotkania przekazane zostanie na pomoc rodzinie zmarłego gracza.

Wicemistrzowie Hiszpanii podeszli do spotkania z Interem poważnie. Włosi wystawili zaś mocno rezerwowy skład, stąd tak wysoki wynik. Blaugrana pokazała efektowną i ofensywną grę. Ze świetnej strony pokazał się młody Meksykanin, Giovanni dos Santos.

Swietnie współpracował z Ronaldinho, czego owocem były gole tych graczy w pierwszej połowie. Do przerwy 3:0, gdyż trafił jeszcze Yaya Toure. W drugiej odsłonie meczu Hiszpanie dobili Inter. Bramkami popisali się Iniesta i Motta.

FC Barcelona - Inter Mediolan 5:0 (3:0)
1:0 Ronaldinho (7)
2:0 Dos Santos (12)
3:0 Toure (37)
4:0 Iniesta (55)
5:0 Motta (78)

Barcelona: Jorquera (46. Valdes) - Zambrotta (46. Iniesta), Marquez (46. Milito), Oleguer, Abidal (46. Silvinho), Xavi (46. Thuram), Toure (66. Crosas), Deco, Giovani Dos Santos (46. Messi), Ronaldinho (46. Eto'o, 50. Motta), Henry

Inter: Toldo (63. Alfonso) - Burdisso, Rivas, Chivu (85. Filippini), Cesar, Cambiasso, Luis Jimenez (60. Marrouffi), Pele (46. Tia), Solari (66. Fatic), Crespo (60. Bolotelli), Adriano (46. Recoba)