Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rajd Finlandii 2019 za nami

2019-08-13

Trzeci rok z rzędu Toyota Yaris WRC była niepokonana w Rajdzie Finlandii. Ott Tanak powtórzył swoje zwycięstwo sprzed roku, powiększając prowadzenie w mistrzostwach świata, natomiast Jari-Matti Latvala zajął trzecie miejsce w domowym rajdzie.

Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji w Rajdzie Finlandii. Załogi miały do pokonania cztery odcinki specjalne - OS20 Laukaa 1 (11,75 km) wygrał Ott Tanak, OS21 Ruuhimaki (11,12 km) na którym najlepszy czas uzyskał Jari Mati Latvala, OS 22 Laukaa 2 (11,75 km) wygrany przez Andreasa Mikkelsena, oraz kończący rajd Power Stage OS23 Ruuhimaki (11,12 km), zwycięzcą którego został Ott Tanak.

W całym rajdzie Tanak wygrał 16 z 23 odcinków specjalnych, Lappi dziesięć razy był drugi a Latvala 6 razy był pierwszy.

Na mecie Rajdu powiedzieli:

Ott Tanak - „Czuję się dobrze, to był dobry weekend, wierzę że wakacyjna przerwa przyszła we właściwym momencie, kiedy byłem zdruzgotany po Sardynii. Teraz mieliśmy idealny wynik, wspaniały weekend i potrzebujemy to kontynuować. Jest jeszcze pięć rajdów do końca, to nadal dużo pracy do zrobienia!”

Esapekka Lappi „Jestem bardzo zadowolony z zespołu, zasłużyli na to bardzo mocno, nie mogłem dać zespołowi w tym roku nic dobrego, aż w końcu udało się. Dziękuję wszystkim!”

Jari Matti Latvala - „To jest istotne, miałem na sobie dużo presji, nie było to przyjemne na tych odcinkach specjalnych, myślę że chłopcy jechali bardzo dobrze”.

 Klasyfikacja generalna Rajdu Finlandii 2019:

 1. Ott Tanak
 2. Esapekka Lappi (+25,6s)
 3. Jari Matti Latvala (+33,2s)
 4. Andreas Mikkelsen (+53,4s)
 5. Sebastien Ogier (+56,1 s)

W klasyfikacji sezonu WRC prowadzi Tanak (180 pkt.) wyprzedzając Ogiera (158 pkt.), Neuville'a (155 pkt.), Evansa (78 pkt.), Mikkelsena (71 pkt.), Suninena (66 pkt.) i Meeke'a (60 pkt.).

W klasyfikacji producentów Hyundai (262 pkt.) wyprzedza Toyotę (238 pkt.), Citroena (198 pkt.) i M-Sport Forda (158 pkt.).

ip
Fot: Zbigniew Warzyński

Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama