Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rusza liga Nike Playarena

2012-10-12

Po współpracy w ramach projektu The Chance, Nike i Playarena zacieśniają współpracę. Od października tego roku Nike zostało partnerem tytularnym największych amatorskich rozgrywek w Polsce, które odbywać będą się pod szyldem Nike Playarena.

Playarena i marka Nike współpracowały ze sobą od początku bieżącego roku, organizując amatorskie rozgrywki przeznaczone dla piłkarzy w wieku 16-20 lat. Nike Football League, bo tak nazywał się wspólny projekt, wyłonił najlepsze drużyny w Polce, które pod koniec maja wzięły udział w turnieju finałowym projektu The Chance w Warszawie. Najlepsi zawodnicy rozgrywek mieli szansę wyjechać na międzynarodowy obóz piłkarski do Barcelony, gdzie trenowali pod okiem Pepa Guardioli.  Ostatecznie o krok od znalezienia się w gronie najlepszych zawodników The Chance na świecie był Kamil Piotrowski, który w ostatnim dniu zgrupowania zagrał w finałowym meczu projektu. Choć nie udało mu się podpisać kontraktu z Nike Academy, twierdzi, że wyjazd do Barcelony był bezcennym, niepowtarzalnym doświadczeniem.

W tym sezonie będzie podobnie. Dzięki - łączącej Nike Football League i rozgrywki Playarena - Lidze Nike Playarena ponownie wyłonione zostaną najlepsze drużyny piłkarskie w Polsce. Tym razem nie będzie jednak żadnych ograniczeń wiekowych, a najmocniejsze ekipy zmierzą się na czterech turniejach półfinałowych. Następnie najlepsi z najlepszych zagrają w Wielkim Finale, który wyłoni Mistrza Polski rozgrywek.

Wraz z nową ligą, pełną parą ruszą projekty Reprezentacji Polski Playarena (która zadebiutowała 14 września w meczu przeciwko Czechom) oraz Pucharu Polski, który rozgrywany ma być równolegle z Mistrzostwami Polski Playarena.

Jak wziąć udział w Lidze Nike Playarena?

Udział w Lidze Nike Playarena jest darmowy, nie będą obowiązują również żadne ograniczenia wiekowe. By dołączyć do gry, wystarczy zarejestrować się w serwisie Playarena.pl. Grupy przyjaciół stworzyć mogą własną, nową drużynę, zawodnicy indywidualni – dołączyć do już istniejących.

Głównym celem nowego projektu jest kontynuacja wspólnych idei Playarena oraz Nike. Obydwie organizacje wspólnymi siłami chcą szukać nowych, nie odkrytych piłkarskich talentów, które w przyszłości będą mogły rywalizować o miejsca w najlepszych klubach piłkarskich świata. Drugim celem Nike i Playarena jest promowanie czynnego uprawiania piłki nożnej – dzięki ogólnopolskiej lidze, każdy zawodnik (bez względu na wiek, umiejętności i miejsce zamieszkania) będzie mógł grać w darmowej lidze miejskiej.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama