Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ruszają MŚ narciarzy wodnych

2010-10-07

 Już od dziś w Tel Avivie szóstka polskich narciarzy wodnych rozpocznie walkę o medale mistrzostw świata za wyciągiem. Anna Moś, Justyna Mazurkiewicz, Dawid Kazek, Jan Galinowski, Jakub Rutkowski, Krzysztof Bernatowicz oraz Mateusz Krzywiński dzielą się wrażeniami z pobytu w Izraelu.

- Pogoda dopisuje, jest około 32 stopni. Ja jestem jeszcze na antybiotyku bo miałem anginę, ale już zacząłem normalnie trenować. Warunki mieszkaniowe mamy dobre, wyżywienie również, choć jest dość drogie - komentuje Krzysztof Bernatowicz. - Warunki do skoków są złe, podczas najazdu jedzie się tak blisko brzegu, że można go dotknąć ręką. Sam boję się, że w niego uderzę. Poza tym jest tak płytko, że zarówno Kuba jak Mateusz porysowali od spodu narty o kamienie. Dobre jest natomiast to, że jezioro jest bardzo małe i nie robi się fala, nawet gdy mocno wieje. Więc są to bardzo dobre warunki do slalomu i figur. Podczas treningów poważnemu wypadkowi uległ nasz główny konkurent, Tomas Bauer. Podczas upadku stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Zawody już jutro i wszyscy mamy dobre nastawienie, mając nadzieję na jak najlepsze wyniki - dodał Krzysiek.

- Ogólnie jest bardzo fajnie, w niedzielę na treningu wiało troszkę, ale już warunki sie poprawiły. Z hotelu mamy około 10-15 minut do akwenu, codziennie jeżdżą busy, które zawożą nas nad wodę i stamtąd zabierają o określonych godzinach - dodaje Justyna Mazurkiewicz.

- Wyciąg w porównaniu z tym, na którym trenowaliśmy tuż przed mistrzostwami w Havirovie, bardzo sie rożni jest bardziej miękki, inaczej ciągnie na slalomie. Akwen został troszeczkę poszerzony ale i tak zdarza się czepiać nartami o plażę i kamienie... Wszyscy są jednak optymistycznie nastawieni i z niecierpliwością czekają na zawody - podsumował Jakub Rutkowski.

W mistrzostwach świata w Izraelu wystartuje 12 zespołów. Zawody potrwają 3 dni (7-9 października), a do zdobycia są medale w trzech konkurencjach: jeździe figurowej, skokach, slalomie oraz w klasyfikacji drużynowej.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama