Słowacja - Włochy 3:2

2010-06-24

Włosi przegrali ze Słowakami 2:3 w ostatnim meczu grupy F. Tym samym mistrzowie ¶wiata pożegnali się z turniejem.

To był szalony mecz w Johannesburgu. Lepiej zaczęli go Słowacy, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od złego wyprowadzenia piłki przez Italię. Dzięki temu Robert Vittek zaliczył przejęcie i z kilkunastu metrów nie dał szans Marchettiemu.

W drugiej połowie było jeszcze ciekawiej. W 73. minucie drugiego gola strzelił Vittek, ale Włosi odpowiedzieli trafieniem Di Natale. Po chwili bramkę, niesłusznie nieuznan±, zdobył Quagliarella. W odpowiedzi na 3:1 podwyższył Karol Kopunek. Potem kontaktow± bramkę zdobył Quagliarella. Na więcej nie starczyło obrońcom tytułu czasu.

Gracze Marcelo Lippiego zajęli ostatnie miejsce w grupie F. Słowacy za¶ graj± dalej.

Słowacja - Włochy 3:2 (1:0)
Robert Vittek (25., 73.), Kamil Kopunek (89.) - Antonio di Natale (81.), Fabio Quagliarella (90.)

Żółte kartki: Zdeno Strba, Robert Vittek, Peter Pekarik, Jan Mucha - Fabio Cannavaro, Simon Pepe, Giorgio Chiellini, Fabio Quagliarella.
Sędziował: Howard Webb (Anglia).

Słowacja: Jan Mucha - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Radoslav Zabavnik - Juraj Kucka, Zdeno Strba (87. Kamil Kopunek), Miroslav Stoch, Marek Hamsik - Robert Vittek (90+3. Stanislav Sestak), Erik Jendrisek (90+5. Martin Petras).

Włochy: Federico Marchetti - Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito (46. Christian Maggio) - Gennaro Gattuso (46. Fabio Quagliarella), Riccardo Montolivo (56. Andrea Pirlo), Daniele De Rossi, Simon Pepe - Vincenzo Iaquinta, Antonio Di Natale.