Włochy - Nowa Zelandia 1:1

2010-06-20

Do sensacji doszło w drugim dzisiejszym spotkaniu grupy F, gdzie
Nowa Zelandia zremisowała 1:1 z Włochami.

Mistrzowie ¶wiata zaprezentowali się bardzo słabo i zasłużenie stracili punkty. Pocz±tek nie zapowiadał takie wyniku, bowiem od pierwszej minuty to Italia starała się szybko zdobyć gola i potem kontrolować przebieg spotkania.

W 7. minucie stało się jednak co¶ niespodziewanego. Przypadkowo odbita przez Fabio Cannavaro futbolówka trafiła pod nogi Shane'a Smeltza, a ten nie miał żadnego kłopotu z umieszczeniem jej w siatce.

Po stracie bramki obrońcy tytułu ruszyli do odrabiania strat i już w 29. minucie było 1:1. Za faul na Daniele De Rossim sędzia Carlos Batres podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Vincenzo Iaquinta.

W drugiej odsłonie obie ekipy miały swoje szanse, ale gole już nie padły. Włosi bili głow± w mur - albo brakowało im ostatniego podania, albo ¶wietnie spisywał się Mark Paston.

Włochy - Nowa Zelandia 1:1 (1:1)
Vincenzo Iaquinta (29.) - Shane Smeltz (7.)

Żółte kartki: Rory Fallon, Tommy Smith, Ryan Nelsen
Sędzia: Carlos Batres (Gwatemala).
Widzów: 38 229

Włochy: Federico Marchetti - Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito - Riccardo Montolivo, Daniele De Rossi, Claudio Marchisio (61. Gianpolo Pazzini) - Simon Pepe (46. Mauro Camoranesi), Alberto Gilardino (46. Antonio Di Natale), Vincenzo Iaquinta.

Nowa Zelandia: Mark Paston - Winston Reid, Ryan Nelsen, Ivan Vicelich (80. Jeremy Christie), Tommy Smith, Tony Lochhead - Leo Bertos, Simon Elliott, Christopher Killen (90+2. Andrew Barron) - Rory Fallon (62. Chris Wood), Shane Smeltz.