Słowenia - USA 2:2

2010-06-18

W pierwszym dzi¶ rozegranym meczu grupy C Słowenia zremisowała z USA 2:2. Spotkanie w Johannesburgu miało bardzo ciekawy przebieg.

Starcie lepiej zaczęli nasi pogromcy z eliminacji, którzy od 13. minuty po golu Valtera Birsy prowadzili. Gracz AJ Auxerre popisał się kapitalnym uderzeniem z 30 metrów.

Tuż przed przerw± na 2:0 pewnym strzałem podwyższył Zlatan Ljubijankić. Wtedy wydawało się, że podopiecznym Matjaza Keka nikt nie jest w stanie odebrać drugiej wygranej na mundialu.

Po przerwie jednak Amerykanie ostro wzięli się do odrabiania strat. Już w 48. minucie szarża Landona Donovana i jego spokojne wykończenie dały USA gola kontaktowego. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:2 wyrównał Michael Bradley.

Gracze Boba Bradleya strzelili nawet bramkę na 3:2, lecz nie została ona uznana, bowiem zdaniem sędziego Maurice Edu pomagał sobie w tej sytuacji ręk±.

Słowenia - USA 2:2 (2:0)
Valter Birsa (13.), Zlatan Ljubijankić (42.) - Landon Donovan (48.), Michael Bradley (82.)

Żółte kartki: Bostjan Cesar, Marko Suler, Andraz Kirm, Bojan Jokić - Robbie Findley
Sędzia: Koman Coulibaly (Mali)
Widzów: 40 000

Słowenia: Samir Handanović - Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokić - Valter Birsa (87. Zlatko Dedić), Robert Koren, Aleksandar Radosavljević, Andraz Kirm - Zlatan Ljubijankić (74. Nejc Pecnik, 90. Andrej Komac), Milivoje Novaković.

USA: Tim Howard - Steve Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchi Onyewu (80. Herculez Gomez), Carlos Bocanegra - Landon Donovan, Michael Bradley, Jose Torres (46. Maurice Edu), Clint Dempsey - Jozy Altidore, Robbie Findley (46. Benny Feilhaber).