Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Starcie tytanów

2009-08-27

 W najbliższą sobotę, 29 sierpnia o godzinie 16:00 na stadionie RzKS Juvenii Kraków przy ulicy Na Błoniach 7, rozpocznie się spotkanie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Gospodarze - Sioux Kraków Tigers podejmą Zagłębie Steelers Interpromex.

Można spokojnie powiedzieć, że spotkanie to będzie hitem PLFA II. Po jednej stronie gospodarze - zespół bardzo dobry fizycznie z ogromnym doświadczeniem, zebranym w ubiegłych latach w pierwszej lidze. Po drugiej Steelers - techniczna drużyna, genialnie grająca podaniami, posiadająca słynny już chyba na całą Polskę duet Michał Krzelowski - Mariusz Ostapowicz.

Kraków Tigers ani razu jeszcze nie przegrali w rozgrywkach Grupy Południowej i mają, poza najbliższym, jeszcze jeden mecz do rozegrania z Gliwice Lions, który ma się odbyć 13 września. Gospodarze sobotniego meczu doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że najbliższą potyczkę trzeba wygrać, by myśleć o awansie do PLFA I: - Mistrzem Grupy Południowej PLFA II zostanie ta drużyna, która 29 sierpnia w Krakowie zdobędzie więcej punktów niż przeciwny zespół. Niewykluczone, iż o wyniku końcowym zadecyduje koncentracja i ilość błędów popełnionych przez obydwie drużyny - przekonuje Damian Iskra, kierownik drużyny Sioux Kraków Tigers.

Zagłębie Steelers po „gonitwie" o małe punkty w meczu ze Scyzorami Kielce (82:6) są pewni swego i podobnie jak przeciwnicy z Krakowa myślą tylko o zwycięstwie. Jednak zawodnikom w czarno-srebrnych strojach zależy również na efektownej grze, czego dowodem są słowa Szymona Widery - prezesa Steelers: - Ten mecz to trochę powrót do przeszłości. Pamiętam, gdy z Mirosławem Banasikiem (trener Zagłębia- przyp. red.) będąc w jednej drużynie AZS Silesia Miners wygrywaliśmy z Tigers cztery mecze pod rząd, bardzo dużą różnicą punktową w efektownym stylu. Jestem przekonany, że tym razem będzie tak samo, gdyż wierzę w nasze umiejętności, a szczególnie w zmysł trenerski Mirka.

Zespół krakowski w czterech dotychczasowych spotkaniach Grupy Południowej wygrał wszystkie swoje mecze zdobywając ogromną liczbę - 233 punktów! Co ciekawe zawodnicy Zagłębia zdobyli ich jeszcze więcej bo aż 256! Jednak w defensywie to Tigers są lepsi mając na koncie tylko 20 straconych punktów zaś Steelers 43. Ale to, co najbardziej zdumiewające to fakt, że obie drużyny mają taki sam bilans małych punktów, czyli +213. Wydaje się wręcz nieprawdopodobnym, że dwie najlepsze drużyny Grupy Południowej są tak zbliżone bilansem i zagrają w sobotę o pierwsze miejsce.

- O fantastyczne emocje jestem spokojny - zapowiada Damian Iskra.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama