Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

The Crew jako pierwsi

2010-07-10

 W sobotnim meczu półfinałowym Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) The Crew Wrocław rozbili Pomorze Seahawks 49:0. Dzięki wygranej gospodarze sobotniego meczu po raz trzeci w swojej historii awansowali do meczu decydującego o mistrzostwie. Finał zostanie rozegrany 24 lipca we Wrocławiu. The Crew walczyć będą o swój drugi tytuł mistrzowski.

Spotkanie półfinałowe było rewanżem za zeszłotygodniowy, ostatni mecz rundy zasadniczej. W meczu tym wrocławianie wygrali w Gdańsku z Jastrzębiami 32:2.

Pierwsza seria ofensywa w wykonaniu drużyny ze stolicy województwa dolnośląskiego nie zapowiadała łatwej przeprawy. Po dwóch zagraniach i niecelnym podaniu Marka Philmore'a w trzeciej próbie gospodarze musieli oddać piłkę rywalom. Pierwsza seria Jastrzębi miała podobny finał i kilka chwil później to The Crew było ponownie w posiadaniu futbolówki.

Tym razem jednak świetnymi biegami popisali się Philmore i Płaczek, w efekcie czego gospodarze znaleźli się raptem trzydzieści jardów od pola punktowego rywali. Kropkę nad i postawił Telley Chelley, który w endzone złapał precyzyjne podanie Philmora. Kolejne próby ofensywne gości spełzły na niczym. The Crew za to, każdą z następujących serii ofensywnych w pierwszej kwarcie zamieniali na kolejne przyłożenia.

Ozdobą tej części gry i całego spotkania był przechwyt Przemysława Cudaka. Zawodnik ten, który jeszcze przed rozpoczęciem sezonu występował w barwach Devils Wrocław, po złapaniu piłki rzuconej przez rozgrywającego Jastrzębi popisał się 80-jardową akcją powrotną na przyłożenie.

O pewności siebie wrocławian może świadczyć to, że kilkukrotnie przy wznowieniach wykopem wykonywali zagranie, które miało im pozwolić odzyskać piłkę - tzw. onside kick.

W drugiej i na początku trzeciej kwarty drużynie z Pomorza udało się zatrzymać ofensywę The Crew, jednak w dalszej części meczu gra wrocławian nabrała znowu rytmu. Efektem tego było zdobycie przez gospodarzy trzech przyłożeń w drugiej połowie spotkania.

Po jednostronnym meczu The Crew Wrocław pokonali Pomorze Seahawks 49:0.

- Nie spodziewaliśmy się, że wygramy dziś tak wysoko. Myśleliśmy, że Seahawks zaskoczą nas po zeszłotygodniowym starciu. Tak się jednak nie stało - skomentował zawody Jakub Głogowski, rzecznik prasowy The Crew Wrocław. - Do finału będziemy przygotowywać się naszym normalnym trybem. Przed nami sześć treningów, podczas których będziemy szlifować formę - dodał Głogowski.

- W zeszłotygodniowym starciu z Jastrzębiami nie zagraliśmy jak zespół. Przesądziła o tym długa i męcząca podróż do Trójmiasta. Dzisiaj zaprezentowaliśmy się jak prawdziwa drużyna i zasłużenie wywalczyliśmy awans do finału - powiedział o dwumeczu z Seahawks Mark Philmore, rozgrywający The Crew. - Jutro obejrzymy drugi półfinał, by dowiedzieć się więcej o rywalu, z którym przyjdzie nam się zmierzyć za dwa tygodnie. W pierwszym wywiadzie po przyjeździe do Polski powiedziałem, że moim celem jest pomóc propagować ten piękny sport, ale także zdobyć dla The Crew mistrzostwo. Jesteśmy od tego o krok - dodał Philmore. Zapytany o swoją zwyżkującą formę Amerykanin powiedział - Z każdym meczem rozwijamy się jako drużyna. Przed każdym spotkaniem wprowadzamy do zestawu zagrywek nowe rozwiązania. Coraz lepiej się też rozumiemy. Naszym celem jest teraz osiągnięcie optymalnej formy, by móc ją zaprezentować już 24 lipca.

- The Crew mają indywidualności, które potrafiły zdecydować o wyniku spotkania. W naszym składzie dzisiaj takich graczy zabrakło - podsumował porażkę Maciej Cetnerowski, prezes Pomorze Seahawks.

Wśród wrocławian znakomite zawody rozegrał MVP sezonu 2008, running back Jakub Płaczek. Zawodnik ten systematycznie zdobywał jardy i pierwsze próby dla swojego zespołu. Kolejne świetne zawody zaliczył wszechstronny Mark Philmore. Bardzo skutecznie zagrał też kopacz wrocławian Kamil Ruta, który nie pomylił się w żadnej z siedmiu prób podwyższeń za jeden punkt.

W składzie Jastrzębi wyróżnili się running backowie Paweł Połomski i Gaweł Pilachowski.

Dzisiejsza wygrana The Crew jest najwyższą w historii play-off futbolowej ekstraklasy. Wrocławianie jako pierwsza drużyna na tym etapie rozgrywek nie stracili punktów w spotkaniu decydującym o wejściu do finału ligi. Dodatkowo, The Crew stali się też pierwszą drużyną w historii ligi, która awansowała do finału dwa razy z rzędu. W zeszłorocznym meczu koronującym sezon wrocławianie ulegli w Warszawie drużynie AZS Silesia Miners. Dotychczasowe, jedyne mistrzostwo The Crew zdobyli w 2007 roku pokonując w finale Górników 19:0.

Finałowego rywala The Crew poznamy już jutro. W drugim półfinale, mający perfekcyjny bilans po sezonie zasadniczym, Devils Wrocław podejmą dwukrotnego mistrza PLFA Warsaw Eagles. Zwycięzca tego spotkania już 24 lipca we Wrocławiu zmierzy się z The Crew w V Finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Dla Pomorze Seahawks był to ostatni mecz w tym sezonie. Drużyna z Trójmiasta zajmie po jego zakończeniu trzecie miejsce, ex aequo z zespołem, który zostanie pokonany w drugim meczu półfinałowym.

The Crew Wrocław - Pomorze Seahawks 49:0 (28:0, 0:0, 7:0, 14:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Telley'a Chelley po 25-jardowej akcji po podaniu Marka Philmore'a (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
14:0 przyłożenie Jakuba Płaczka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
21:0 przyłożenie Przemysława Cudaka po 80-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
28:0 przyłożenie Łukasza Sutkowskiego po 26-jardowej akcji po podaniu Marka Philmore'a (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

III kwarta
35:0 przyłożenie Jakuba Płaczka po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

IV kwarta
42:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
49:0 przyłożenie Igora Kowala po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

ip

Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • the crew [0]NAJLEPSZA WROCŁAWSKA DRUŻYNA ! :)

  2010-07-11, 09:20:53
  wielki fan
Zobacz wszystkie wypowiedzi
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama