Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Tigers Kraków w I lidze

2009-11-09

 W sobotę, 7. listopada rozegrany został mecz barażowy, w którym miejscowa drużyna Sioux Kraków Tigers pokonała zespół Białystok Lowlanders 30:14. Stawką meczy był awans do Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I.

Przed meczem trudno było wytypować faworyta. Co prawda zespół z Białegostoku nie wygrał w sezonie zasadniczym PLFA I ani jednego meczu, a drużyna krakowska pokonała rywali we wszystkich spotkaniach tej rundy w PLFA II. Drużyny grały jednak w innych klasach rozgrywkowych i to niedzielne zawody miały zweryfikować czy Białystok jest wystarczająco mocny by pozostać wśród pierwszoligowców.

Początek meczu potwierdzał to, że zespoły grają na podobnym poziomie. Obie drużyny grały bardzo uważnie w defensywie, unikając dopuszczania przeciwników do własnego pola punktowego. Do przerwy każdy z klubów zdobył po jednym przyłożeniu i drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 6:6.

Ostatnia kwarta pokazała jednak, że krakowscy drugoligowcy nie ustępują znacznie umiejętnościami zawodnikom najsłabszej w tym roku drużyny PLFA I. Po przegranym finale drugiej ligi z Zagłębie Steelers Interpromex, tym razem to Tygrysy nie pozwoliły odebrać sobie inicjatywy. Dysponujący szerszą ławką rezerwowych gospodarze nie pozwolili rywalom z Białegostoku wydrzeć sobie zwycięstwa.

- Bardzo się cieszymy, bo pokazaliśmy, że przegrana w finale była tylko potknięciem - komentował po meczu Michał Truszkowski, trener Tigers. - Zagraliśmy z mocnym przeciwnikiem, który również chciał grać w PLFA I i walczył do ostatnich minut. Wśród naszych zawodników wyróżnić można Dawida Rechula, który zdobył bardzo piękne przyłożenie oraz naszego rozgrywającego Filipa Mościckiego, który poprowadził zespół do zwycięstwa - pochwalił swoich podopiecznych Truszkowski.

Dla Tigers i Lowlanders były to ostatnie mecze w tym sezonie. W przyszłym roku Tygrysy zagrają w PLFA I a Lowlanders będą walczyli o powrót do ekstraklasy.

Jutro dowiemy się czy Devils Wrocław uratują się przed spadkiem. Dolnoślązacy podejmą Torpedy Łódź.

Sioux Kraków Tigers - Białystok Lowlanders 30:14 (0:0, 6:6, 0:0, 24:8):

II kwarta
0:6 przyłożenie Damian Kołpaka po 2-jardowej akcji biegowej
6:6 przyłożenie Filipa Mościckiego po 14-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
14:6 przyłożenie Filipa Mościckiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mieszko Łabuz)
22:6 przyłożenie Dawida Rechula po 37-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Maciej Ginalski)
30:6 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Skupień)
30:14 przyłożenie Damiana Kołpaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Vadim Sikorski)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama