Turcy karnymi do półfinału!

2008-06-21

Turcja w półfinale Euro 2008! Gracze Fatiha Terima pokonali Chorwatów 3:1 w karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (0:0). Powtarza się scenariusz z Korei i Japonii?

Przypomnijmy, że wtedy niespodziewanie dla wszystkich gracze prowadzeni przez Senola Gunesa zajęli 3. miejsce. Teraz też są już w półfinale, chociaż przed starciem w Wiedniu większość stawiała na Chorwację. Turcy znów pokazali charakter i niesamowitą waleczność.

Samo spotkanie mocno rozczarowało i było nudne. Sytuacji jak na lekarstwo, niewiele składnych pieknych akcji, głównie walka w środku pola. Więcej okazji mieli Chorwaci. W 19. minucie chyba najlepszą, gdy Olić po dośrodkowaniu Modrića uderzył w poprzeczkę, a do pustej bramki nie trafił Kranjcar.

Turcy sytuacji nie stwarzali, ale mądrze się bronili, przez co skuteczni i efektowni do tej pory gracze Bilića mieli mnóstwo problemów. W 84. minucie mogli zdobyć gola, ale świetnie strzał z wolnego Srny obronił Rustu. O wszystkim miała zadecydować dogrywka. Była ona tak samo nudna jak regulaminowy czas, aż do 119. minuty. Wtedy po błędzie Rustu i dośrodkowaniu Modrića gola zdobył Klasnić. Chorwaci byli w piłkarskim raju, do końca pozostała minuta...

I wtedy stało się coś nieprawdopodobnego - mocne wybicie Rustu, piłkę przyjmuje przed polem karnym Semih Senturk i posyła bombę nie do obrony w samo okienko bramki Pletikosy! Coś niesamowitego. W karnych gracze Półksiężyca poszli za ciosem, trafili wszystkie, a Chorwaci aż trzykrotnie chybli. Dramat naszych grupowych rywali stał się faktem. Brakowało minuty...

W półfinale Turcja zmierzy się z Niemcami.

Chorwacja - Turcja 1:1 k. 1:3 (0:0, 0:0)
1:0 Ivan Klasnić 119. min
1:1 Semih Senturk 120+1. min