USA - Ghana 1:2 d

2010-06-26

Ghana została drugim ćwierćfinalist± M¦ RPA 2010. W 1/8 finału
afrykański zespół pokonał po dogrywce Amerykanów 2:1.

Starcie w Rustenburgu zaczęło się kapitalnie dla graczy Milovana Rajevaca, którzy już po pięciu minutach prowadzili 1:0. Gola zdobył Kevin Boateng.

Amerykanie próbowali odrabiać straty już w pierwszej odsłonie, ale za każdym razem na ich drodze stał Richard Kingson.

W drugiej czę¶ci gry podopieczni Boba Bradleya znaleĽli sposób na ghanejskiego bramkarza. Sędzia podyktował bowiem rzut karny po faulu na Clincie Dempseyu, a jego bezbłędnym wykonawc± okazał się Landon Donovan.

W następnych minutach piłkarze z USA mieli kolejne okazje do zdobycia gola, ale wci±ż w ¶wietnej dyspozycji znajdował się Kingson.

Wreszcie w dogrywce, ku zaskoczeniu wszystkich, szalę zwycięstwa na swoj± korzy¶ć przechylili reprezentanci Ghany. Konkretnie uczynił to Asamoah Gyan, notuj±c na swoim koncie trzeciego gola podczas bież±cego mundialu.

USA - Ghana 1:2 po dogr. (1:1, 0:1)
Landon Donovan (62.-karny) - Kevin Prince Boateng (5.), Asamoah Gyan (93.)

Żółte kartki: Steve Cherundolo, Ricardo Clark, Carlos Bocanegra - Jonahtan Mensah, Dede Ayew.
Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)
Widzów: 35 000

USA: Tim Howard - Steve Cherundolo, Jay DeMerit, Jonathan Bornstein, Carlos Bocanegra Landon Donovan, Michael Bradley, Ricardo Clark (31. Maurice Edu), Clint Dempsey - Jozy Altidore (91. Herculez Gomez), Robbie Findley (46. Benny Feilhaber).

Ghana: Richard Kingson - John Pantsil, Jonathan Mensah, John Mensah, Hans Sarpei (73. Lee Addy) - Anthony Annan, Samuel Inkoom (113. Sulley Muntari), Kevin-Prince Boateng (78. Stephen Appiah), Dede Ayew - Kwadwo Asamoah, Asamoah Gyan.